Ikarus IK-2, Azur, 1/72

Odpovědět
Uživatelský avatar
Surefootson
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2012, 12:39

Ikarus IK-2, Azur, 1/72

Příspěvek od Surefootson »

Do třetice stroj Jugoslovensko Kraljevsko Ratno Vazduhoplovstvo. Tenhle stroj je díky svému hornoplošnému uspořádání druhotnou příčinou mého výletu mimo asijské a pacifické bojiště. (Tou prvotní je Pulawski a jeho racčí křídlo na PZL 24F – ano, Řek bude, model už je onýtovaný a čeká, až se uvolní kapacity na pokrok ve stavbě:o) – a skoro stejně hezký je i IK-2, když už mám toho, tak pořídím i IK-3, v kitníku mi už dlouhá léta leží Bf-109 koupený za hubičku, Jugoslávci měli i Hurouše s plátěnými křídly, ten bych jinak nepostavil a dál to znáte... Takže objednávka Hawkeru Fury od A-Modelu je v blízké budoucnosti téměř jistá, a včera jsem okukoval i Avii BH-33 od CMR. A jestli chytnu slinu i na jejich bombardéry, potěš koště.)

Aby sedla kabinka musel jsem rozšířit trup o cca 0,5mm, ale nebylo to dost, po půl roce jsem vytáhl model na světlo a kabinka byla obohacena mikrotrhlinami, které tam po nalepení stoprocentně nebyly.

Jelikož se mi nechtělo maskovat složitý přechod spodních a vrchních ploch mezi vzpěrami pod křídlem opakovaně, nafoukal jsem nejdřív tříbarevný vršek s dostatečnými přesahy na celé boky a teď doufám, že po nanesení šablon světle modrá všechno bez potíží překryje.
Přílohy
P8110065.JPG
P8110062.JPG
PA150177.JPG
PA150192.JPG
ztmavení
ztmavení
P5080065.JPG
Uživatelský avatar
Petr Štěpaník
Příspěvky: 555
Registrován: 12 dub 2012, 17:37
Bydliště: Praha Střížkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikarus IK-2, Azur, 1/72

Příspěvek od Petr Štěpaník »

Šimone, ty teda stavíš divnosti :)
S čirejma dílama je to boj. Jak je někde pnutí, tak je to konec.
Tak ať se zadaří a pustíš se do síťovky :)
Uživatelský avatar
Surefootson
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2012, 12:39

Re: Ikarus IK-2, Azur, 1/72

Příspěvek od Surefootson »

Po nastříkání kamufláže na horní plochy jsem model otapetoval maskami tak rychle, že jsem si až teď při prohledávání fotek uvědomil, že jsem to zase nevyfotil. :roll: Takže to uvidíte až po kompletním nástřiku, to už snad vyfotit nezapomenu. 8-) Přes poměrně pečlivou přípravu s těmi maskami nebyla žádná legrace, doufám, že mi je podařilo přilepit pořádně, opravovat nejaká podfouknutí by se mi fakt nechtělo.
Přílohy
P5290145.JPG
P5290147.JPG
Uživatelský avatar
Petr Štěpaník
Příspěvky: 555
Registrován: 12 dub 2012, 17:37
Bydliště: Praha Střížkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikarus IK-2, Azur, 1/72

Příspěvek od Petr Štěpaník »

Ááá, taky jsi měl maskovací víkend :lol:
Já si připadal jako ten na obrázku
Přílohy
mrzout.jpg
Uživatelský avatar
Surefootson
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2012, 12:39

Re: Ikarus IK-2, Azur, 1/72

Příspěvek od Surefootson »

Přesně tak, a jsem rád, že dělám tyhle prcky, čtvrtkový Seafire poskytuje o dost víc prostoru na maskování. Ale zase nemusíš kličkovat mezi vzpěrami. 8-)

Barvení se trochu odkládá, vrtule má být v barvě spodku a u MPM, resp. Azuru si někdo neuvědomil, že to mělo francouzskej levotočivej motor a vrazili tam pravotočivou vrtuli. Už jí předělávám. :?
Odpovědět

Zpět na „Letadla“