3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Uživatelský avatar
Zdeněk Ziegler
Příspěvky: 945
Registrován: 12 kvě 2012, 12:37
Bydliště: Pardubice-Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od Zdeněk Ziegler »

Pánové, jestli mohu doporučit, vyzkoušejte pure brilliant white od Zero Paints. jsou to autíčkářské barvy a já již žádnou jinou nepoužívám, krásně kryje a je hned suchá. stačí pak lehce přeběhnout 2500 a je hotovo ;)

http://www.car-model-kit.cz/89-zero-pai ... ro-paints/
Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

Nazdar chlapi!!!Ďakujem za povzbudenie,potreboval som ho.Čo sa týka tej bielej,doteraz som nemal s ňou nikdy žiadny problém...roky používam gunze H316,lenže došla mi fľaštička a musel som kúpiť novú,takú istú...Naivne som si myslel že bude rovnaká ako doteraz,ale toť ho.no...Stará bola zachvíľku suchá na dotyk a ostala krásne sametová,lenže ten nový bazmek ostal lesklý a trocha lepí ešte skoro po mesiaci...Neviem či ryžojedi zase menili receptúru,alebo to je len divná šarža,ale ide ma z nej j.bnúť :x ...Asi po týždni po nafúkaní bielej sa mi zdala už v pohode,tak som kocúra olepil a strekol som šedú H315..Lenže keď som dal dole tack-it a kabuki,zostalo mi všetko čo bolo zamaskované jak poorané pole,no hrúza...Až sa bojím otvorť novú fľašku šedej H315,tú som musel kúpiť tiež lebo starej mám už iba trošku...Skúšal som aj lesklú H1,tá je v poriadku ale nie je taká jasne biela ako tá H316,nie je to ono...Musel som celý spodok pebehnúť 2500 šmirgľom a hodím na to lesklý akryl lak od Tamky.Mám už vyskúšané že keď do tej bielej hodím trocha buď lesklého,alebo polomatného laku od Tamky a nariedim to do pištole X-20A,tak je to v pohode...snáď.Takže som z toho jakš takš vykorčuľoval,aj keď zasa na druhý pokus.No čo už,momentálne som vo fáze laku,odmaskujem krídla a nasledujú dekále,potom hodím foto...Inak Tomáši,tie šprcky pôjdu dolu,aj keby to možno vyzeralo dobre ako skúšobná mašina :lol: ,no musela by byť bez dekálov :lol: Inak Zigy dík za tip na tú bielu,určite vyskúšam!!
Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

Nazdar!Takže súčasný stav je taký že acaďácky kocúr je už v laku,šprcky z krídiel dole,drobné defekty opravené...Lak som nakoniec dal Sidolux a som veľmi spokojný s tým ako krásne zalial povrch,hlavne tú nešťastnú bielu...Teraz ho nechám trochu preschnúť a môžem sa pustiť do dekálov,na to sa teším..Asi by som sa mal už chytiť aj tých ďaľších dvoch kocúrov,ale...tie airesácke pity ma desia,vôbec nepasujú :x Prikladám aj pár blbých fotiek,aspoň pre predstavu že to ako Tomcat vyzerá :) ..
DSC_0514.JPG
DSC_0520.JPG
DSC_0521.JPG
DSC_0515.JPG
DSC_0518.JPG
DSC_0519.JPG
Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

Takže trocha popojedem!!!Zadekálované,dekály Cartografy po vodičkách Microscale,proste jedna báseň...Jediné čo ma na nich mrzí,že nápis NAVY je príliš veľký rovnako ako smrtka s kódom na smerovkách...Lenže to je chyba u Crossdelty,tí ich navrhovali...Ale do vitríny dobré :lol: ..a fotky tradične na ch.ja,ale aspoň čosi:
DSC_0481.JPG
DSC_0485 (2).JPG
DSC_0489 (2).JPG
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3081
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od mess »

Pekne to ozilo. Jen skoda toho markingu :-D
M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Vláďa Műller
Příspěvky: 110
Registrován: 17 dub 2012, 18:58
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od Vláďa Műller »

Pěkná, čistá práce :thumbup:
Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

Chlapi dík!!Messi,viem že tento JR ti moc nejde po chuti,ale moja vitrína ho ešte znesie :lol: ..Ale dúfam že ti neskôr spravím radosť tým Aardvarkom a Wolfpackom,len toho času keby som mal viac :? Inak pomaly strúham baky,pylóny,prskavky a inú šepleť...
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3081
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od mess »

Vsak na ty 2 dalsi uz netrpelive cekam :-D
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
skka
Příspěvky: 201
Registrován: 12 dub 2012, 20:00

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od skka »

Takže ty Airesy e-e? Sem si řikal, jestli jednou nebudou stačit i ty plechy co jsou v Hasegawě + nějakej ten obtisk, na Eduardy bych se asi taky úplně vykvák. Namaloval jsem si obtisky na tohle:
F-14A158614NATCWST1974.jpg
tak snad jednou někdy. Tomcat je boží v jakýkoliv (ne low-vis) kamufláži...
Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

Re: 3xF-14A Tomcat-Gawa,Fujimi,Acada,1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

No keď ten Aires je ďaleko plastickejší a krajší ako tie plechy,hlavne nafarbený...Problémy Airesu,či už na gawu alebo na fujimku sú hlavne také že bočnice sú menšie ako vaňa pitu a keď som ich nalepil tak ledva chytili a je tam vidieť schod...Okrem toho ich musím brúsiť na papier rovnako ako vnútorné bočnice na modeli aby sa do vnútra vôbec vošli...a keď aj toto zvládnem,tak mi nepasujú zvnútra výrezy na schodíky a rebrík,takže zasa rezať a brúsiť...Neviem rozdiel posúdiť objektívne lebo plechy som nechal v sáčku a neskúšal ich keďže som mal Airesy...a akákoľvek šedobiela camo je totálna klasická nádhera,a to nielen na kocúra...schvaľujem :thumbup:
Odpovědět

Zpět na „Letadla“