Aero L-39C, #0448, AČR (1/72, Eduard + CMK)

Odpovědět
Uživatelský avatar
David Lengyel
Příspěvky: 654
Registrován: 05 srp 2014, 19:32
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Aero L-39C, #0448, AČR (1/72, Eduard + CMK)

Příspěvek od David Lengyel »

Vracím se k prvnímu modelu, který měl být mým návratem k modelařině. Zakoupen před rokem, rozpracován a poté odložen, abych neztratil drive a raději dokončil nějakou krabičku. Nastudoval jsem stavby Petra Pospíšila a dalších tady na MF, Milan Simr poslal mraky fotek a shodou okolností znám několik lidí, kteří se jako mechanici učili v SSOU Aero Vodochody na prototypu L-39MS. Je mi jasné, že tuhle mašinu mají všichni prolezlou skrz na skrz, takže bych toho rád využil v průběhu stavby, která poslouží v první řadě jako další testovací subjekt, na kterém bych rád zlepšil čistotu stavby a vyzkoušel nástřik kamufláže od ruky.

Marking bude tříbarebná šedivka s barevnými znaky ještě před službou v CLV Pardubice. Model bude ready to fly, tj. kromě kokpitu budu otvírat pouze stupačky a použiju novou výtokovou trysku, ovládací plochy a kryty kol. Překryt se v rámci učení pokusím vytvarovat z acetátové fólie, případně zababěle sáhnu po doplňku od Pavly. Kryty reflektorů zkusím na radu Petra také nahradit novými. Kromě toho ještě ztenčím hrany přisávacích otvorů, doplním anténu GPS před kokpitem a to bude snad všechno. Píšu to všechno radši dopředu, abych se vyvaroval radám ex post, kdy už se mi do oprav nebude chtít :))
L-39C 0448 v náklonu.jpg
...

Dodatečně musím poděkovat Starochovi za to, že mě přesvědčil, ať jako první postavím krabičku. Tenhle kit je trochu náročnější a abych toho neměl málo, nějakou práci si ještě přidělám sám vlastní šikovností. Foto jen informační, zatím jsem ve stádiu oprav a příprav povrchu. Zbavil jsem se detailů, které na Céčku nemají co dělat - boule na přechodu křídla, odvětrávání na krytech podvozkových šachet, dvě krytky na křídlech a jeden prolis na pravém krytu avioniky. U kořene směrovky jsem vytmelil propadliny, ale ještě to není ono. Zároveň protáhnu rytí, které se zejména u drobných krytek a poblíž spojů téměř ztrácí. Bude s tím ještě kopec práce, takže to nebude žádná rychlovka.
IMG_5843.jpg
IMG_5844.jpg
Situation Normal, All Fucked Up
Uživatelský avatar
David Lengyel
Příspěvky: 654
Registrován: 05 srp 2014, 19:32
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-39C, #0448, AČR (1/72, Eduard + CMK)

Příspěvek od David Lengyel »

Po přestávce na MiG-15 a než přijde Phantom se vracím k Albíkovi. Že jsem si na něm zadělal na problémy už dříve, jsem věděl, ale netušil jsem co bude následovat po odbroušení boulí na křídle a krytech kol. No tak jsem si sehnal náhradní a budu je lepit zpátky. Mimo to jsem protáhl veškeré rytí a šrouby. Ještě něco zbývá podél spojů trupu a na lícování se rozhodně netěším, ale co už :)
2015-05-13 20.17.04.jpg
Situation Normal, All Fucked Up
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-39C, #0448, AČR (1/72, Eduard + CMK)

Příspěvek od mess »

Dobre naryto.
M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
sobi
Příspěvky: 1056
Registrován: 16 dub 2014, 15:06
Bydliště: Hosterschlag

Re: Aero L-39C, #0448, AČR (1/72, Eduard + CMK)

Příspěvek od sobi »

drzim palce s dokoncenim. Kdysi jsem jich nakoupil hromadu a dokonce i jednoho postavil, ale to mi vzalo chut do dalších :lol:
Uživatelský avatar
David Lengyel
Příspěvky: 654
Registrován: 05 srp 2014, 19:32
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-39C, #0448, AČR (1/72, Eduard + CMK)

Příspěvek od David Lengyel »

Rytí pokračuje :)
2015-05-14 21.41.53.jpg
Situation Normal, All Fucked Up
Uživatelský avatar
David Lengyel
Příspěvky: 654
Registrován: 05 srp 2014, 19:32
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-39C, #0448, AČR (1/72, Eduard + CMK)

Příspěvek od David Lengyel »

Napasoval jsem dovnitř trysku, čelo kompresoru a kokpit. Nemít proxxonku, nechám na tom ruce :lol: Taky jsem dolepil vnitřky otvorů na trupu a bočnice kokpitu. Zkusil jsem jak sedí sacáky a není to žádná sláva, takže je patrně přilepím ještě před připojení křídla k trupu, ať mám dobrý přístup ke spoji po celé jeho délce. Po focení jsem ještě přetmelil některé drobné propadliny, takže jdu zase brousit.
IMG_6395.jpg
IMG_6393.jpg
IMG_6396.jpg
Situation Normal, All Fucked Up
Odpovědět

Zpět na „Letadla“