Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 239
Registrován: 19 led 2015, 10:10
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od klimeji »

Abych tu jen neočumoval a nekibicoval, tak taky ukážu něco ze svého stolu. Momentálně si hraji s něčím větším:
P9062653.JPG
P9062654.JPG
Na patláku jsem měl za víkend nachystaný trup, doma jsem přilepil křídla a motory. Jen nemůžu najít jeden díl přechodu vnitřních motorů do náběžné hrany, tak jsem si zkusil vymačkat náhradní...
P9062655.JPG
Uvidím, jak se mi jej podaří usadit (pokud ještě náhodou nenajdu ten originál).

Plast je doplněn jen exteriérovou plechovou sadou od Edy a brassinovými koly. Výběr kamufláže byl oříšek, ale skončilo to u toho černobílého TFoL s půlpalcáky v zadní věži a radarem pod břichem. Bude výzva, udělat to na takovéto ploše koukatelné, ale už se na to těším :-)
Jirka Klimek, architekt
www.jklimek.cz
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 239
Registrován: 19 led 2015, 10:10
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od klimeji »

Usazování těch přechodů se odkládá - ještě že jsem si projel návod - podvozkové nohy je potřeba nasadit shora, protože jsou širší, než díra v šachtě, tak si hraji s podvozkem. Je to seskládané na sucho, budu to muset nabarvit a shora se nasunuje jen ta dvojitá noha, zbytek pak klasicky před dokončením...
P9082658.JPG
P9082659.JPG
Osobně se mi nohy líbí už v plastu, pár plechových detailů a vnitřní konstrukce krytů tomu ještě přidají. :)
Jirka Klimek, architekt
www.jklimek.cz
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3081
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od mess »

Taky mi to takhle prijde pekny :)
M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Jiříku , tak jsi od patláku slušně pokročil a máš to parádní. Tvůj Lancaster je krasavec, tak jen tak dál.
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 239
Registrován: 19 led 2015, 10:10
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od klimeji »

Právě, že od patláku jsem s tím, Zdendo, příliš nepohl - přibyly de facto jen 4 díly křídla, i ty motory jsem měl nachystané... Ale snažím se nic nepodcenit, nerad bych pak těsně před stříkáním nebo nedejbože po něm našel nějakou botu :-)
Jirka Klimek, architekt
www.jklimek.cz
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od Petr.bce »

Ahoj Jirko, pěkně ti to roste :clap: . To já od patláku moc nepokročil a hlavně se mi ani nechce fotit. Jdu se stydět do kouta.
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Petr.bce píše:Ahoj Jirko, pěkně ti to roste :clap: . To já od patláku moc nepokročil a hlavně se mi ani nechce fotit. Jdu se stydět do kouta.
Takto teda se styď, i když já jsem měl taky asi 14dní uplnej půst, vznikly problémy a bylo po modelaření. No , ale už jsem zase v kondici.
Jirko znovu opakuji, pěkná práce, ale nějaký ten pokrok by neškodil :) .
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od miloslav »

Je to pěkný, ty podvozky mě ser... , jsou složitý a blbě se stříkaj.
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 239
Registrován: 19 led 2015, 10:10
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od klimeji »

Jo, ty podvozky jsou oser, jak jsem si na začátku říkal, že s tím nosníkem durch trupem to pěkně vyřešili (geometrie, pevnost), tak na manipulaci to je k prdu - spoj na křídle zapravovat už přilepený k trupu, podvozky lepit před kompletací křídla... A všechny ty podvozkové nohy a vzpěry se stříkají opravdu děsně blbě - pod proudem vzduchu z pistole se rozvibrují jak větvička... Ale zas tak složitý nejsou, drží to v sobě prakticky i na sucho.
Možná i pro takové drobnosti jsem jich kolem moc postavených neviděl, i když to do sebe docela sedí a stavba odsýpá.

A Petře - stydět se nemusíš, ale něco dělej ;-)
Jirka Klimek, architekt
www.jklimek.cz
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 239
Registrován: 19 led 2015, 10:10
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancaster B.1 (Airfix 1/72)

Příspěvek od klimeji »

Občas se vyplatí uklízet... zřejmě ještě cestou z patláku se ten dílek přechodu motorové gondoly do náběžné hrany dostal do absolutně jiného sektoru pokoje a dnes jsem jej mezi tou hromadou oblečení při třídění našel! :) Člověk má hned větší chuť pokračovat (ona ta náhrada přece jen nebyla dokonalá).
Jirka Klimek, architekt
www.jklimek.cz
Odpovědět

Zpět na „Letadla“