Su-7BM 1/48 OEZ

Josef
Příspěvky: 20
Registrován: 02 čer 2017, 18:14

Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od Josef »

Nazdar,
tak si tady založím chlívek s přestavbou OEZ modelu Su-7BKL 1/48 na verzi BM. Při přestavbě se budu držet výkresů z publikace Aviacia i Vrema. Mám taky ještě další výkresy (Su-7 v čsla, red flag a nespecifikovaný výkres). Bohužel ani jeden si není rozměrově podoben, tak budu muset volit kompromis. Na modelu použiji rezinové doplňky CMR model interiér a kola hlavního podvozku. A taky zkusím pořídit kovovou pitotku od Air master.
Pro začátek jsem slepil trup a upravil trysku. V horní části zmenšen štít, který ochraňoval pouzdro padáku u verze BKL a ve spodní části naznačeno zesílení trysky u verze BM z důvodu ochrany před lanem brzdícího padáku. Trysku jsem poté stříkl surfem, lesklým lakem a poté odřízl. Vložím ji do silikonové formy a odleju z rezinu. Odpadne ze mne obava, že se mi při slepení dílů trupu rozlomí na dvě části.
Další částí je směrovka, která je hlavním rozdílem mezi verzí BKL a BM. Odstranil jsem pouzdro padáku a zvětšil plochu kormidla. Úpravy za pomocí miliputu a smirku 240.
Mezitím jsem taky na trupu zatmelil krytky. Chci model přerýt, onýtovat a zbavit se taky krupičky na povrchu plastu. Na zatmelení jsem si namíchal tmel, který se pří přerývání nevydroluje. Ingredience: gunze putty, surfacer 500, gunze ředidlo a taky hlavně gunze tool cleaner, který spojí složky a hlavně naleptá plast.
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od mess »

Parada! Co to mas za ty doplnky (pit, kola). To je ResinArt?
Kazdopadne start moc peknej.
M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Josef
Příspěvky: 20
Registrován: 02 čer 2017, 18:14

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od Josef »

Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od mess »

Chystal jsem se na BMK, to ma jiny kola, nez ty BKL, co delal RA, ne?

M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
sobi
Příspěvky: 1056
Registrován: 16 dub 2014, 15:06
Bydliště: Hosterschlag

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od sobi »

tesim se na postup a drzim palce!
Vykresy jsou v knize Su-7 v CSLA https://www.levneucebnice.cz/p/suchoj-s ... x=x66rnutm
Přílohy
su7.jpg
su7.jpg (28.75 KiB) Zobrazeno 4993 x
Josef
Příspěvky: 20
Registrován: 02 čer 2017, 18:14

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od Josef »

Dnes jen levá strana směrovky.
Přílohy
4.jpg
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Superr stavba, sleduji a budu sledovat. Mám taky rozpracováno i s ingrediencema co máš. Knihu co sem dával Sobi jsem si objednal. Super.
Josef
Příspěvky: 20
Registrován: 02 čer 2017, 18:14

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od Josef »

Je ještě jedna kniha, která má být plná fotek. Vyšla nedávno od stejneho autora. Už ji mám objednanou, doufam že tam budou fotky ze kterých dam dokupy kamufláž ze cvičení v roce 84 nebo86 se žlutými doplňky. Jen je škoda, že nikdo nedělá obtisky na sucka.
Josef
Příspěvky: 20
Registrován: 02 čer 2017, 18:14

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od Josef »

Dnes pravá strana směrovky. Jaksi se to vleče.
Přílohy
5.jpg
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1212
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: Su-7BM 1/48 OEZ

Příspěvek od Tygrik »

Koukám, že se tu rýsuje prožitková sado-maso wellness sochařina. :lol: Tak držím palce, ať se daří! :thumbup:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
Odpovědět

Zpět na „Letadla“