Posviťme si Světluškami

Kobáček
Příspěvky: 18
Registrován: 18 dub 2012, 21:28

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Kobáček »

Tak se do třetice také přidávám s exotem z Etiopie, doplňky použiju stejné jako chlapi, bohužel jsme se super opravným setem nechali nachytat všichni, ale ty bočnice vypadají fajn, bohužel budou asi jediné použitelné. Očistil jsem všechny resiny a začal přerývat křídlo. Ještě mě ale čeká dodělat 1/72 Liberatora do Infa a 1/72 Mitchella, tak budu ze začátku asi pokulhávat..
Nýtovat se asi nebude, ale nejspíš zatmelým rychlošrouby, který se mi moc nelíběj a kornajsnama udělám nové, hezčí.
Přílohy
31A86FD8-042C-404B-B837-23765A2D424E.jpeg
E5CE7753-1343-4D19-AD55-6DB1578D3469.jpeg
7E048680-2AA3-43D9-BC32-2C1ECD800026.jpeg
97E98563-A179-4379-94DD-482AA0B81468.jpeg
59954720-B8A7-48AE-B543-D4455CCAA9A3.jpeg
CEFEDE8B-9326-437A-B5D6-7B73EC00AF3B.jpeg
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1212
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Tygrik »

Tak tyhle tři šílence si nenechám ujít! Jste pod dohledem pánové! :lol:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Luboš Pavel »

Scíplý tygr píše: 25 úno 2018, 20:41 Tak tyhle tři šílence si nenechám ujít! Jste pod dohledem pánové! :lol:
Asi si budu muset od tebe objednat něco ostřejšího. Po těch dvou fokouších to bude asi potřeba. Minimálně se to bude hodit na wash :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1212
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Tygrik »

Ten Wash jedině na sebe, teda do sebe, na model je ho škoda. Není nad to se pořádně zwashovat. :lol: :lol: :lol:
Lákám Martina na skupinovku... Má to dvě křídla, ale hadrák to není... Do toho bych šel s Vámi. Když mrdka, tak pořádná! :think: :lol:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
Uživatelský avatar
Madmessy
Příspěvky: 2845
Registrován: 02 říj 2012, 21:39
Bydliště: Praha,srdcem však Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Madmessy »

Az dorazim domu, tak se mrknu jak na to je moje rozdelala korejska Světluška a uvidim, jestli se k vam pridam ;)
Russian warship,go FUCK yourself!!!
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od mess »

To ja to mam nastesti vyreseny :-D
Přílohy
P1010264.jpg
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Jan Kotas
Příspěvky: 705
Registrován: 13 dub 2012, 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Jan Kotas »

pěkný, Messáku... uvidíme tedy, jak dopadnou následovníci :)
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Luboš Pavel »

Jan Kotas píše: 26 úno 2018, 22:23 pěkný, Messáku... uvidíme tedy, jak dopadnou následovníci :)
To jsem také zvědav :mrgreen:
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Luboš Pavel »

Mezi přebalováním mladý a natíráním neštovic mladýmu jsem vyšetřil trochu času a něco podělal na světlušce. Kokpit(-y) mám tak nějak napasovaný a kabinka radisty, která byla na šířku výrazně užší už také tak nějak lícuje. Z "opravného" setu jsem použil jen bočnice, no však poznáte sami podle barvy resinu. Tak zase někdy příště ;)

Přemýšlím nad pokusem o polstrování na sedačku radiooperejtra, protože to, co tam je, dost zavání středověkým mušícím nábytkem :-D

Jinak pro případné následovníky jedna rada, vyprdněte se na to cpát peníze teplákářovi do chřtánu. Ten opravný set opravdu není nic jiného, než přebalené resiny z přebalovaného Grand Phoenixu. Prostor pilota je i ve SH řešen velmi pěkně. Radista je chudší, ale pod zavřeným překrytem je to jedno. ;)
Přílohy
IMG_7007.jpg
IMG_7008.jpg
IMG_7009.jpg
IMG_7010.jpg
IMG_7011.jpg
IMG_7013.jpg
IMG_7014.jpg
IMG_7015.jpg
IMG_7017.jpg
IMG_7019.jpg
IMG_7021.jpg
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Posviťme si Světluškami

Příspěvek od Luboš Pavel »

Pomalu se blížím do fáze barvení, ale to není omluva pro neaktivitu. Jediná omluva je, že neštovice chytila i ta tříměsíční cácora :D

Takže jsem prozatím udělal jen nějaké drobné úpravy případně se věnoval vysochávání dílů z plastu a zde je pár fotek.

-> určitě je třeba se trošku zaměřit na úpravu tvaru otvorů na vypadávání hylzen na spodní polovině křídla. Pomohl jsem si ztenčením křídla v místě děr, aby se člověk tak nenadřel. Nic převratného, ale ten pocit je k nezapalcení :mrgreen:

-> "sváry" na podvozkových packách vzaly za své, když jsem se zbavoval přesazení forem. Ale nevadí, i v reále na packách byly pásy plechu, takže jejich náhrada Kabuki páskou by neměla být na závadu

-> tvar vstupu do chladiče pod motorem si mastrař vymyslel. Nejde ani o to, že díl reprezentující mřížku vstupu je rozměrově menší a dirky v levé části zalité, ale že celý vstup je v hodní části blbě. V horní části má být rovný, ale s tím nic dělat nebudu a budu s tím žít.

-> pokusil jsem se podle fotek o nějaké drátky do šachet, ale jestli to odpovídá vynaložené práci, je podle mě diskutabilní :mrgreen:
Pro drátkování jsem použil fotky z tohoto odkazu http://www.britmodeller.com/forums/inde ... y-firefly/
Přílohy
Upravené otvory pro vypadávání hylzen. Z výroby jsou více či méně zalité
Upravené otvory pro vypadávání hylzen. Z výroby jsou více či méně zalité
Upravené otvory pro vypadávání hylzen. Z výroby jsou více či méně zalité
Upravené otvory pro vypadávání hylzen. Z výroby jsou více či méně zalité
Upravené otvory pro vypadávání hylzen. Z výroby jsou více či méně zalité - ztenčení
Upravené otvory pro vypadávání hylzen. Z výroby jsou více či méně zalité - ztenčení
Upravené podvozkové packy
Upravené podvozkové packy
Vstup do sání alá SH
Vstup do sání alá SH
Jak to má vypadat<br />Zdroj: http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/76497-fairey-firefly/
Jak to má vypadat
Zdroj: http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/76497-fairey-firefly/
Olověné &quot;drótiky&quot;
Olověné "drótiky"
Olověné &quot;drótiky&quot;
Olověné "drótiky"
Olověné &quot;drótiky&quot;
Olověné "drótiky"
I'm your curse!
Odpovědět

Zpět na „Letadla“