2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Odpovědět
Andy Balaj

2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od Andy Balaj » 11 čer 2018, 10:58

Servus chlapci,ako si tu žijete? :D Stavba začatá niekedy koncom minulého roku po PZ 2017.Keďže teraz mám prvoradý koníček stavbu baráku,tak som si povedal že v medziplynoch medzi murovaním a podobnými disciplínami si rozvrtám niečo pekné.Niečo na čom sa moc nenarobím a nevynervujem,aby som si dal relax...Tak som vytiahol týchto dvoch malých zmrdov s nádejou že do nich nebudem moc vŕtať...Ako hlboko som sa mýlil :roll: .Model vyzerá na prvý pohľad pekne,aj pekne pasuje len...Súdruhovia z Číny zjavne nerozdeľujú verzie a hlavne to že B-čko má iný motor ako E-čko,takže som musel pretmeliť všetky krytky od krídla dozadu a urobiť ich nanovo podľa fotiek..Rytie navrchu a naspodu úplne neviditeľné a lebo nespávne..Nádrže pod krídla som rovno vyhodil,lebo to je iná groteska.. :cry: Nieje to nejak extra veľa roboty naviac,len už som mal po relaxe a na dlhšie som na tom zamrzol...Z doplnkov použijem sklopené klapky a kolesá QB,Aires,zoomy od Edu,Brassinové TERy a MERy a možno aj nejaké železo...uvidíme.Dekály z krabice a Xtradecal,popisky Print scale.Zatiaľ som dal dokopy pity,sacáky,podvozkové šachty a trysky aby som mohol zavrieť trupy.Tie som posúložil trocha ihlou,preryl a doryl podľa asi milióna fotiek :? a ešte tie nity musím prebehnúť šmirgľom nech toľko netrčia..Pár zlých fotiek pre ilustáciu postupu...
3711-deckel.jpg
1462805-large.jpg
DSC_0272.JPG
DSC_0273.JPG

mess
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od mess » 11 čer 2018, 11:37

Slibnej zacatek, Andy! :)
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers

David Lengyel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Lengyel » 12 čer 2018, 06:25

Tyyy vypadají! Dobrý start Andy ;) Vybral jsi pěkné markingy.
Situation Normal, All Fucked Up

Tygrik

Příspěvek od Tygrik » 12 čer 2018, 20:52

Vypadá to dosti dost dobře. :thumbup:
Pavel Majoršin HKPM Prostějov
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!

tomáš studený

Příspěvek od tomáš studený » 12 čer 2018, 22:01

Je dost,že si od toho "murovania" odskočil na chvilku k modelařině :lol: :lol: . Jen se zeptám nebylo lepší stavět z Fujimky? Ty Houby bosí A-7 jsou tvarově mimo hlavně čumák. Ve čtvrtce není na výběr, ale ve dvaasedmině dělala Fujimka celou family A-7.
Každopádně rozjetý to máš luxusně, jak je u Tebe zvykem. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Andy Balaj

Příspěvek od Andy Balaj » 13 čer 2018, 10:26

Ďakujem chlapci za povzbudenie :) !
Tomáši,samozrejme máš stopercentnú pravdu.Fujimku mám doma samozrejme mám ako správny zberateľ nepostavených modelov :lol: ...Je určite tvarovo lepšia,ale tá forma už je dosť vylietaná a obnoviť to plytké rytie bude na niekoľko večerov :cry: .Mal by som tých Fujimiek určite viac,len už je obtiažne dostupná,a ten číňan nieje podľa mňa až taká tragédia,aj keď kabína a sacák je fakt mimo...Napokon mám ich doma niekoľko(2xÉčko a 2xDéčko),čosi z toho spatlám :lol: :lol: .Kúpil som krásny aršík od Xtradecals a chcem dať všetky markingy,lebo sú krásne :P ..Veď kukni:
DSC_0278.JPG
DSC_0279.JPG
image054.jpg
image024.jpg
corsair1.jpg
Přílohy
image050.jpg

Odpovědět

Zpět na „Letadla“