2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

Servus chlapci,ako si tu žijete? :D Stavba začatá niekedy koncom minulého roku po PZ 2017.Keďže teraz mám prvoradý koníček stavbu baráku,tak som si povedal že v medziplynoch medzi murovaním a podobnými disciplínami si rozvrtám niečo pekné.Niečo na čom sa moc nenarobím a nevynervujem,aby som si dal relax...Tak som vytiahol týchto dvoch malých zmrdov s nádejou že do nich nebudem moc vŕtať...Ako hlboko som sa mýlil :roll: .Model vyzerá na prvý pohľad pekne,aj pekne pasuje len...Súdruhovia z Číny zjavne nerozdeľujú verzie a hlavne to že B-čko má iný motor ako E-čko,takže som musel pretmeliť všetky krytky od krídla dozadu a urobiť ich nanovo podľa fotiek..Rytie navrchu a naspodu úplne neviditeľné a lebo nespávne..Nádrže pod krídla som rovno vyhodil,lebo to je iná groteska.. :cry: Nieje to nejak extra veľa roboty naviac,len už som mal po relaxe a na dlhšie som na tom zamrzol...Z doplnkov použijem sklopené klapky a kolesá QB,Aires,zoomy od Edu,Brassinové TERy a MERy a možno aj nejaké železo...uvidíme.Dekály z krabice a Xtradecal,popisky Print scale.Zatiaľ som dal dokopy pity,sacáky,podvozkové šachty a trysky aby som mohol zavrieť trupy.Tie som posúložil trocha ihlou,preryl a doryl podľa asi milióna fotiek :? a ešte tie nity musím prebehnúť šmirgľom nech toľko netrčia..Pár zlých fotiek pre ilustáciu postupu...
3711-deckel.jpg
1462805-large.jpg
DSC_0272.JPG
DSC_0273.JPG
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od mess »

Slibnej zacatek, Andy! :)
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
David Lengyel
Příspěvky: 654
Registrován: 05 srp 2014, 19:32
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od David Lengyel »

Tyyy vypadají! Dobrý start Andy ;) Vybral jsi pěkné markingy.
Situation Normal, All Fucked Up
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1210
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od Tygrik »

Vypadá to dosti dost dobře. :thumbup:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od tomáš studený »

Je dost,že si od toho "murovania" odskočil na chvilku k modelařině :lol: :lol: . Jen se zeptám nebylo lepší stavět z Fujimky? Ty Houby bosí A-7 jsou tvarově mimo hlavně čumák. Ve čtvrtce není na výběr, ale ve dvaasedmině dělala Fujimka celou family A-7.
Každopádně rozjetý to máš luxusně, jak je u Tebe zvykem. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

Ďakujem chlapci za povzbudenie :) !
Tomáši,samozrejme máš stopercentnú pravdu.Fujimku mám doma samozrejme mám ako správny zberateľ nepostavených modelov :lol: ...Je určite tvarovo lepšia,ale tá forma už je dosť vylietaná a obnoviť to plytké rytie bude na niekoľko večerov :cry: .Mal by som tých Fujimiek určite viac,len už je obtiažne dostupná,a ten číňan nieje podľa mňa až taká tragédia,aj keď kabína a sacák je fakt mimo...Napokon mám ich doma niekoľko(2xÉčko a 2xDéčko),čosi z toho spatlám :lol: :lol: .Kúpil som krásny aršík od Xtradecals a chcem dať všetky markingy,lebo sú krásne :P ..Veď kukni:
DSC_0278.JPG
DSC_0279.JPG
image054.jpg
image024.jpg
corsair1.jpg
Přílohy
image050.jpg
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 90
Registrován: 28 dub 2012, 20:20
Bydliště: Mohelnice

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od David Hényk »

Ahoj Andy, máš to pěkně rozběhlé. Pořád dumám jestli jít do Fujimky, nebo mi bude stačit ten Hobby boss. Bylo někde nějaké srovnání obou stavebnic? Přerývání já nerad, ale zase bych se ve vitríně nechtěl dívat na nějakou potvoru. Všiml jsem si, že HB je v zadní části docela "skinny" a jako největší chybu se označuje špatně vypadající předek. Koukám na tvoje fotky a zdá se mi ta přední část vcelku v pořádku. Kdybys měl čas to nějak pofotit budu rád. Ať se daří ;)
Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

Nazdar hoši,čau Davide!!Moc som v stavbe zatiaľ nepokročil,ale pred týmito pekáčmi som stihol čosi pošmrdliť aspoň na krídlach.Onitoval som ich,vyrezal,upravil klapky a prebrúsil odtokovky...Teraz ma čaká káblovanie podvozkových šachiet,a to sa mi teda vôbec nechce keď vidím na fotkách tie gordické uzle :o .Čo sa týka porovnania stavebníc,neviem či niekde bolo nejaké detailné porovnanie Hobbybossa a Fujimky...Viem že som niekde na nete videl fotky kde porovnávali tvar sacákov,ale už si nepamätám kde to bolo...Veškeré informácie o chybách mám od odborníkov Tomášov,Studeného a Macourka...Keď som ale priložil model na výkresy stiahnuté z MF(tuším od "černocha"),tak ten hobbyboss vcelku pekne sedel aj vpredu aj vzadu...Ale ja sa tým nejak netrápim,milimetre nenaháňam... :) .Ako Sluff to vyzerá a do seba to ide tiež v pohode,detaily na úrovni,pokiaľ chceš stavať verzie D a E,vrelo odporúčam lebo nebudeš musieť nič prerývať.. :D .Niečo som pofotil,síce to furt neviem ale snažil som sa... :oops:
DSC_0280.JPG
DSC_0281.JPG
DSC_0282.JPG
DSC_0283.JPG
DSC_0284.JPG
DSC_0285.JPG
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od tomáš studený »

Pěkně se Ti to klube Andy. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Andy Balaj
Příspěvky: 190
Registrován: 22 led 2014, 23:08
Bydliště: Trenčín

Re: 2x A-7B Corsair II Hobby Boss 1/72

Příspěvek od Andy Balaj »

Nazdar borci!!..Žijem... :lol: Po dlhšej dobe som sa dostal k stavbe a niečo som na Corsairoch porobil...Dokončil som pity,čelné štítky,závesy klapiek a hlavne tie prekliate hadice v podvozkových šachtách...Krídla sú zatiaľ nasucho,prilepím ich až keď prebrúsim a vyleštím trupy.Konečne ma to začína baviť :D .Musím toho stihnúť čo najviac zakiaľ je ešte zima a nedá sa muklovať na stavbe,lebo keď bude teplejšie už sa k tomu nedostanem..
DSC_0301.JPG
DSC_0303.JPG
DSC_0304.JPG
DSC_0309.JPG
DSC_0310.JPG
DSC_0312.JPG
Odpovědět

Zpět na „Letadla“