Fw-190 A-4 Eduard 1/48 - DONE

Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

Fw-190 A-4 Eduard 1/48 - DONE

Příspěvek od Marek Semančík »

Ahojte,

včera večer som započal stavbu Focke Wulfa Fw-190 A-4 od Eduard vo Weekend edícii. K stavbe som si pribalil iba masky a fabric pásy od Eduardu. V pláne je postaviť Fokáč pre mňa veľmi zaujímavej predlohy, Oberleutnanta Wolfganga Leonhardta od 6./JG 1, Woenstrecht/Holland, October 31 1942, ktorej stvárnenie bude pre mňa výzva.

Za včerajší a dnešný večer sa mi podarilo urobiť celkom dosť, v princípe je to, čo je vidieť na fotkách pripravené skryť sa pred svetlom sveta do uzavretého trupu. Patinou som to nejak extra nepreháňal (mám to takto rád ;) ), len wash a ľahký drybrush. Palubka a bočné pulty kombinácia štetca a na jednotlivé elementy rozrezaný dekál zo stavebnica. Farby a laky od MRP, niečo málo možno od Gunze. Doteraz som nenarazil na žiadny problém, ale predpokladám, že ak sa niečo udeje, tak sa to udeje pri kompletácii draku (ak má niekto skúsenosť so stavbou a vedomosť o nejakej kulehe pri stavbe, budem rád, ak sa so mnou o informáciu podelí). Zároveň by som Vás chcel poprosiť, že ak má niekto vedomosť o fotografii predlohy (podľa všetkého existujú dve), budem vďačný za zdieľanie fotografie vo vlákne, prípadne v PM, alebo e-maile.

Fotky zo stavby fotené bohužiaľ iba mobilom, takže dosť skresľujú, resp. dosť tam toho nie je vidieť.

PS. Ľavý pás na sedačke som už trocha umravnil :)
Přílohy
IMG_0724.jpg
IMG_0727.jpg
IMG_0728.jpg
IMG_0729.jpg
Naposledy upravil(a) Marek Semančík dne 31 kvě 2019, 07:50, celkem upraveno 1 x.
Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od Marek Semančík »

Dodatočne prikladám bokorys predlohy.
Přílohy
1722271b76804c2922f4d9029ac1a6c6.jpg
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1217
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od Tygrik »

Pěkné. :thumbup: Jen bych to ještě trochu vystínoval. Upínací pásy si o to přímo říkají. :wink:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od Marek Semančík »

Ahojte,

hlásim postup ;) . bohužiaľ týždeň a pol som na Fokáča nesiahol (ukončenie bežkárskej sezóny). Včera, ale hlavne dnes som ho dokopal až do surfu. Aktuálne je to v stave pred posledným doladením povrchu (obnova nítov na spoji centroplánu). Napikaču je to, že trup mi vyšiel mierne do banánu, aj keď to na prvý pohľad nie je vidieť, to mi spôsobilo pár nepresnosti v spoji krídlo trup na krytoch zbraní v koreni krídla (to vyriešil hustý surf), ale hlavne v napojení spodného dielu krídla, na spodnej časti trupu. Nejednalo sa o žiadnu trágu, ale musel som rezať a vyplniť spoj 0,1mm doskou. Fokáč sa zatiaľ stavia veľmi príjemne, uvidíme, čo bude ďalej. Som dosť zvedavý na konštrukciu podvozku, lebo starší 72kový bráška, ktorého mám zasebou bol v tejto časti celkom na palicu.

Fotky od stolu, pod lampou, takže hrôza :oops: .
Přílohy
Surf
Surf
Surf
Surf
Surf
Surf
Dnes ráno to vyzeralo nejak takto.
Dnes ráno to vyzeralo nejak takto.
Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od Marek Semančík »

Tygrik píše: 25 úno 2019, 06:44 Pěkné. :thumbup: Jen bych to ještě trochu vystínoval. Upínací pásy si o to přímo říkají. :wink:
Ďakujem, máš pravdu, pásy by si nejaký wash určite zniesli, ale už som to mal po laku, tak som to nechal tak. Nabudúce na to budem myslieť.
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3077
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od mess »

Tip dobudoucna pro HGW pasy - zmuchlat do kulicky, sezmoulat, co to da... vypadaji pak uplne luxusne, po napusteni oleji vylezou dalsi detaily.

Kazdopadne jsem zvedavej, tech car na trupu bych se bal.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od Marek Semančík »

Dík za tip, pri najbližšej príložitosti to skúsim. Na striekanie kamufláže som zvedavý aj ja, je to pre mňa výzva.
Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od Marek Semančík »

Kým chladne kompresor, hlásim sa s malým progressom.

Dnes by chcel mať nahodenú vrstvu RLM 76, začal som už včera večer, ale vypomstil sa mi malý experiment s chippingom, takže došlo k celkom masívnej oprave povrchu na už nafúkanom spodku. Chipping som nafúkal v príliš hrubej vrstve a ten povolil o čosi skor, než som potreboval :) , aj napriek tomu, že s modelom v tejto fáze manipulujem výhradne s rukavicami. Nabudúce budem vedieť, že s chippingom opatrne, testne pred fúkaním a v tenkej vrstve :)

Opravy je vidieť na prvej fotke.

Už pracujem na nejakom lepšom fotozariadení, ako je mobil, takže sorry, viem, že na tie fotky sa nedá pozerať (respektíve na nich nie nič vidieť :) ).
Přílohy
unnamed.jpg
IMG_0788.jpg
IMG_0785.jpg
IMG_0784.jpg
Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od Marek Semančík »

Tak popojedem :)

Dva týždne sa mi nepodarilo na fokáča siahnuť - škoda, dosť škrt cez rozpočet. Aktuálne je to v stave pred opravou anténneho stĺpika, ktorý sa mi pri striekaní podarilo strhnúť rukavicou, a pred začatím striekania čiar na trupe.

Fotky ešte stále charakteru kruto informačného.
Přílohy
IMG_0803.jpg
IMG_0804.jpg
IMG_0805.jpg
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1217
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: Fw-190 A-4 Eduard 1/48

Příspěvek od Tygrik »

Ulámání antének a pitotek je klasika. :lol: Pěkně fouknuto. :thumbup: Doufám, že si s povrchem ještě pohraješ. Trošku vystínovat a rozbít povrch. ;)
(Chtěl jsem napsat vystínovat a rozbít pistolí, ale asi by to znělo blbě. Vzpomněl jsem si totiž na Hrošíkovo střílení. :think: :lol: :lol: :lol:)
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
Odpovědět

Zpět na „Letadla“