P-47D Academy 1:48

tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od tomáš studený »

Vypadá to dost dobře, ten pruhovanej ocas se povedl.Jo a proč si nenalepil čelní štítek? Bude dobře lícovat?
Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 1830
Registrován: 28 dub 2012, 10:49
Bydliště: Bílovice (kousek od Prostějova)

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od Mattyfu »

Zadeklováno a totální dekálovací fiasko.Dekle jak prkna a ještě k tomu na tom stříbrným povrchu je vidět ochraný lak jako prase.
A přitom všem při přestříknutí hypersolem mě to tu stříbnou pěkně načalo,takže vylezla spodní černá.Dekle jsem prořízl a bylo to lepší,ale nakonec jsem použil messákovu metodu s modrým extrathinem,víc už to domrvit nešlo.Kolem dekálů jsem to obstříkl stříbrnou znova.
Popravdě to moc na chlubení není,ale když už jsem začal tak to dodělám.
Jestli bude příště nějaký kovák,tak to asi raději zalakuju celý.
Přílohy
IMG_0918.JPG
IMG_0919.JPG
IMG_0920.JPG
IMG_0921.JPG
Whattyfu, Martin Whattyfu
Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 1830
Registrován: 28 dub 2012, 10:49
Bydliště: Bílovice (kousek od Prostějova)

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od Mattyfu »

Nezdar z obtisků jsem rozdejchal a pokračuju dál.Spáry napuštěny šedohnědým washem,ale anení to moc vidět,měl jsem udělat asi jen šedý.
A pokus o nějáké špíning,no nevím.....
Přílohy
IMG_0923.JPG
IMG_0924.JPG
IMG_0925.JPG
IMG_0928.JPG
IMG_0929.JPG
IMG_0931.JPG
Whattyfu, Martin Whattyfu
Uživatelský avatar
Madmessy
Příspěvky: 2848
Registrován: 02 říj 2012, 21:39
Bydliště: Praha,srdcem však Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od Madmessy »

ti to nějak rezne ne?? :lol: Vyprdni se na washe,kup si pár klasickej olejovek,terpentýn a je to... Bude to vypadat mnohem líp. Jediná tahl sračka co jsem použil na Kamova byl streaking efect na listy rotoru.. ;)
Russian warship,go FUCK yourself!!!
Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 1830
Registrován: 28 dub 2012, 10:49
Bydliště: Bílovice (kousek od Prostějova)

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od Mattyfu »

Madmessy píše: 02 dub 2019, 12:50 ti to nějak rezne ne?? :lol: Vyprdni se na washe,kup si pár klasickej olejovek,terpentýn a je to... Bude to vypadat mnohem líp. Jediná tahl sračka co jsem použil na Kamova byl streaking efect na listy rotoru.. ;)
to je dělaný olejovkama,ale moc mi to nejde,prostě jsem na to levej,proto to mám pořád čistý :D :D :D
Whattyfu, Martin Whattyfu
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1217
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od Tygrik »

Hm ta barva fakt nevypadá dobře. Pokud jsi to dělal olejovkama, tak to dej dolů terpentýnovým olejem. Řekl bych, že lepší je čerň kostní a pokud trváš na trochu té hnědé, tak bych smíchal výše zmíněnou čerň kostní s barvou umbra pálená, asi hodně víc té černé. Je to o citu. ;) Na wash na stříbrném povrchu obvykle používám šedou (čerň + trochu bílá, poměr je dle toho, jak ji chci světlou či tmavou) nebo černo-modrá (čerň + trochu permanetní modř). ;)
Na šmudlíky používám nejprve na nanesení barvy tenký štětec nějakou nulu, nechám trochu zaschnout, pak rozetírám, ubírám a tvaruji plochým štetečkem a obyčejnými uchošťoury (musíš dávat pozor na uvolňování vlásků). Zase je to o citu. ;)
Samozřejmě to musíš nechat pár dní zaschnout jako obraz, bo pak Ti olejovka vyleze i pod lakem a lepí. To poznáš i tak, že se Ti na model lepí prach a nejde dát dolů. :lol:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 1830
Registrován: 28 dub 2012, 10:49
Bydliště: Bílovice (kousek od Prostějova)

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od Mattyfu »

Tygrik píše:Hm ta barva fakt nevypadá dobře. Pokud jsi to dělal olejovkama, tak to dej dolů terpentýnovým olejem. Řekl bych, že lepší je čerň kostní a pokud trváš na trochu té hnědé, tak bych smíchal výše zmíněnou čerň kostní s barvou umbra pálená, asi hodně víc té černé. Je to o citu. ;) Na wash na stříbrném povrchu obvykle používám šedou (čerň + trochu bílá, poměr je dle toho, jak ji chci světlou či tmavou) nebo černo-modrá (čerň + trochu permanetní modř). ;)
Na šmudlíky používám nejprve na nanesení barvy tenký štětec nějakou nulu, nechám trochu zaschnout, pak rozetírám, ubírám a tvaruji plochým štetečkem a obyčejnými uchošťoury (musíš dávat pozor na uvolňování vlásků). Zase je to o citu. ;)
Samozřejmě to musíš nechat pár dní zaschnout jako obraz, bo pak Ti olejovka vyleze i pod lakem a lepí. To poznáš i tak, že se Ti na model lepí prach a nejde dát dolů. Obrázek
Díky pánové za vysvětlení a něco s tím ještě udělat a snad to bude vypadat k světu a na koukání a do čtvrté řady ve vitríně určitě ObrázekObrázek

Odesláno z mého Redmi 4A pomocí Tapatalk

Whattyfu, Martin Whattyfu
Uživatelský avatar
Zdeněk Ziegler
Příspěvky: 945
Registrován: 12 kvě 2012, 12:37
Bydliště: Pardubice-Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od Zdeněk Ziegler »

Martas, na tu spinu bych volil nejaky mix cerna+ hneda. Ja pouzivam oleje od abteilungu a redim je redidlem od AK (odourless thinner - oranzovy obal). Mam par zakladnich odstinu a ty si vzdy namicham dle potreby. Tem predem namichanym moc neverim, mel jsem jich x doma a po case se oddelil pigment od terpentynu a smichat to uz neslo.

Na tu spinu pouzuvam cernou(smoke) a hnedou v pomeru 50/50. Moc nehovim praktikam, ze na tu a tu barvu letadla pouzit tu a tu barvu oleju. Vzdyt ta spina bude mit vzdy stejnou barvu na jakemkoli letadle, at je ruzovy nebo v kovu...

Pokud chces delat nejake uniky kapalin a spinu, udelej nejakou 000 drobne steceniny a nech chvilku zavadnout. Pak si vem plochy stetec, namoc do zedidla pro oleje, vytri do skorosucha a pomalu stirej pi smeru letu.

Uspinene panely treba delam tak, ze cely panel natru olejem, necham zavadnout a pak zas stetcem (spicatym) od stredu panelu stiram ten olej do stran k ryti. Nekde setru vic, nekde min. Pripadne si navlhcim stetec redidlem a kapnu do panelu, to redidlo se nerovnomerne rozleje i s olejem a udela to takovy pekny filtr...


Kazdopadne to chce zkouset, zkouset...dokud nebudes spokojený ;)
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od herr66 »

Na takovouhle spinu pouzivam umtonku Van Dyckova hněď...ale hodne zalezi na vkusu autora.
Jinak jak pise Zigi, zkouset, zkouset a zkouset.... ;)
Otisaq
Příspěvky: 45
Registrován: 06 kvě 2012, 11:03

Re: P-47D Academy 1:48

Příspěvek od Otisaq »

Presne jak pise Zigi...zkouset zkouset....:)

Navic u kovaku se se fakt doporucuju vybodnout na predpripravene washe a panel linery (je jedno jestli AK nebo MIG)...a jit stylem olejovkou.

Mam takovou zkusenost, ze olejovy wash da kovovemu povrchu nastrikanym pomoci Gunze SM takovou...hloubku..nebo jak to napsat...dostane to daleko lepsi vzhled.
Odpovědět

Zpět na „Letadla“