F/A-18C Hornet, HB 1/48

Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Madmessy píše: 08 dub 2019, 14:04 A jak to jinak jde dohromady? Koukám,že je to obšlehlá Gawa :lol: :lol:
Říkám to nerad, ale ten model je hrozný svinstvo :D
Propadliny, milimetrový schody na spojích forem, žádný rytí na svislých plochách, mizerný rytí všude jinde, otřepy, hrbolatý styčný plochy, krupice, co si vzpomenete. Mám konečně opraveno a snad začnu lepit. Jinak po tom všem nakonec lícování nevypadá zle a snad z toho bude koukatelnej model, ale proboha nekupujte to :mrgreen:
Užil jsem si i s kokpitem od Airesu. Je super a maniakálně detailní, ale ze začátku chybí jakýkoliv vodítko kam s ním a co se po vás vlastně chce.
Přílohy
IMAG0218.jpg
IMAG0217.jpg
IMAG0219.jpg
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Po cca 120ti člověkohodinách (měřeno audioknihou, ale nebude to přesný, protože půlku času jsem strávil bezmocným zíráním na tu pohromu) nemám hotovou ani hrubou stavbu a kdybych tam hned ze začátku nenarval kokpit od Airesu, tak by Hornet dávno letěl do koše a já bych běžel pro Gawu. Takhle jsem si pořád říkal že to musím dát, ale včera jsem zjistil, že budu zkracovat klapky a křidýlka, který jsou delší než křídlo a že lícování překrytu kabiny zabere další tejden. To mě dorazilo, prostě to dál nejde, potřebuju dovolenou a snad se k tomu někdy vrátím :shock:
Úplně mi to sebralo chuť do nějaký dokumentace stavby a do života. Berte to jen jako varování :D
Přílohy
IMAG0371.jpg
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 239
Registrován: 19 led 2015, 10:10
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od klimeji »

Vydrž!
Fandím Ti.
Jirka Klimek, architekt
www.jklimek.cz
Uživatelský avatar
Madmessy
Příspěvky: 2848
Registrován: 02 říj 2012, 21:39
Bydliště: Praha,srdcem však Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od Madmessy »

Proč sis vybral takovou sračku? :lol: Kdyby sis vybral třeba Kinetic,tak s tvojí pečlivostí by si i z něj udělal mástr kit :D Tak hlavně se nevzdat :D
Russian warship,go FUCK yourself!!!
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Madmessy píše: 26 črc 2019, 16:04 Proč sis vybral takovou sračku? :lol: Kdyby sis vybral třeba Kinetic,tak s tvojí pečlivostí by si i z něj udělal mástr kit :D Tak hlavně se nevzdat :D
Protože internety na první pokus vyplivnou jen nadšený reakce, nic mě nevarovalo že se chystám šlápnout do hovna :mrgreen: . Teprve důkladnější průzkum odhalí pravdivější a dost rozladěný stavební recenze a seznamy chyb.

Než dám dokupy masky a dekály na Raptora, zkouším trochu podělat tady. Ale jde to fakt pomalu, u každého dílu musíte paranoidně hledat co za podraz si na vás číňan nachystal.
U modelu není jediný poziční světlo, takže doplnit. Našel jsem dvě nahoře na LERXu vedle těch malých ploutví - vlevo červený, vpravo modrý. Potom dvě na venkovních stranách směrovek - obě červený. Dvě na vřetenech závěsů křidýlek a na koncích křídel na špičce vřeten - červený a modrý. Je to tak?
Pomalu sbírám odvahu na překryt kabiny. Díly v kitu jsou rozměrově úplně mimo, hrozně veliký. Jakmile o tom víte, začne to bít do očí, na webu je spousta postavenejch Hornetů s původní kabinkou, račte porovnat s fotkama skutečnejch strojů. Bohužel acetát Rob Taurus je kopie dílů ze stavebnice a už jsem ubrousil velkej kus rámování čelního štítku, než to konečně začalo vypadat k světu. Neopravitelnou chybou je prohnutá čelní hrana, ta je v reálu rovná jako pravítko.
Přílohy
IMAG0651.jpg
Luxusních 33 hlubokejch děr po vyhazovačích na hlavních dílech podvozku a brutálně přerostlý čidla na čumák, lepší vyrobit nový.
Luxusních 33 hlubokejch děr po vyhazovačích na hlavních dílech podvozku a brutálně přerostlý čidla na čumák, lepší vyrobit nový.
Ani nemyslete na to, že použijete díly rovnou z ráměčku, hezky nejdřív brousit a leštit. Takhle vypadá povrch dílů skoro všude.
Ani nemyslete na to, že použijete díly rovnou z ráměčku, hezky nejdřív brousit a leštit. Takhle vypadá povrch dílů skoro všude.
IMAG0655.jpg
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od herr66 »

Pekne jedes, Ondro, pekne!
Co ty nadrze na Raptora? Vozim je stale v aute.
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Nojo, nádrže! Omlouvám se, mě to úplně vypadlo.. Zítra se budu vracet kolem poledne přes Prahu, šlo by to?

https://www.britmodeller.com/forums/ind ... yboss-148/
Takhle to vypadá, že si celou dobu vymejšlím, ale ten člověk na tom musel nechat mládí..anebo měl štěstí na výlisky. Anebo jsem fakt slečinka :D
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Pošta někde zazdila masky na Raptora, takže mám tady hotovou hrubou stavbu. Prostě jsem vzdal jakýkoliv další úpravy a opravy a rychle to pošlu do vitrýnky ;)
Jdu zkoumat jak nejlépe na thermal ablative coat na Mk.84. Natupovat zředěnej tmel?
Přílohy
IMAG0669-20191223-112845275.jpg
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od Drexx »

Pěknej postup :thumbup:

Na ten coating se mi nejvíc osvědčil hustej surf ze dna skleničky, nerozmíchanej. Tupuju štětcem s krátkým vlasem. Po zaschnutí se to dá doupravit přetupováním tim samým štetcem, namočeným v ředidle.
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: F/A-18C Hornet, HB 1/48

Příspěvek od herr66 »

Jak píše Lukáš, hustej Surf 500 natupovat štětcem s krátkým vlasem.
Odpovědět

Zpět na „Letadla“