B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Odpovědět
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od tomáš studený »

Rozmýšlel jsem do čeho se pustím a volba padla na tuhle mašinu. Dlouho jsem se nemohl odhodlat abych se do ní pustil. Bude to dlouhodobý projekt, když mě to přestane bavit tak si střihnu nějakou krabku a bude. Stavebnice Promodeler, motory Quickboost, sada OZ MODS(nádrže na konce křídel, vrtulové listy,nový čumák -nepoužitelný), leptíky EDA,dekly Aero Master marking ještě nevím :(
V čem jsou hlavní rozdíly mezi A-26 B a B-26 K ?1)Nejmarkantnější rozdíl je zvětšená směrovka a to její pohyblivá část. 2) je odstraněno hřbetní a spodní střeliště, 3) jiný typ vrtulových listů, 4) odstraněny kulomety v křídlech, 5) namontováno 8ks podkřídelních závěsníků, 6)instalovány nádrže na koncích křídel, 7) úprava cocpitu- osádka sedí vedle sebe, 8) absence pumovnice 9)anteny , 10)typy cowlingu- používaly se oba záleží na konkrétních strojích dle fotek.
Začal jsem tím asi nejtěžším a to rozšířením směrovky, je potřeba rozšířit o necelé 4mm. Postup jsem zvolil nadstavení přední části a následné vybroušení, měl jsem trochu bobky ale šlo to, pomalu jsem se pustil do přerývání , hotová polovina trupu, levý křídlo a výškovka. Toliko pro začátek.
Ještě malá prosbička: jakékoliv nové poznatky ohledně rozdílů verze A-26B a B-26K jsou vítány. Děkuji.
Přílohy
Img_6498.jpg
Img_6499.jpg
Malé sado-maso, prolito vteřiňákem, zalito černým a zatmeleno polyester putty
Malé sado-maso, prolito vteřiňákem, zalito černým a zatmeleno polyester putty
Vybroušeno, nástřk surf 500, doladěno a naryto
Vybroušeno, nástřk surf 500, doladěno a naryto
Pohled zvnůůůtra
Pohled zvnůůůtra
Img_6500.jpg
Img_6502.jpg
Img_6503.jpg
Img_6506.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od mess »

No jsem zvedavej, jestli to stihnes, nez to vykopnou cinani :-D Ale ty na tom zas neco zvrtaj, takze je to vlastne jedno :)

M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od herr66 »

Mam Invadera doma uz dlouha leta, hrubou stavbu mam hotovou, chybi jen nastrik, navecer nahodim par fotek...
Drzim palce, aby se tvoje stavba darila!
Uživatelský avatar
Kidiboo CZ
Příspěvky: 191
Registrován: 13 dub 2012, 10:27
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od Kidiboo CZ »

Taky mám Invadera od Italky, ale v 1/72 :oops: ..... škoda, že jsi nevyhlásil SIG, možná by jsme se divili kolik lidí by vylezlo s krabicema Invaderů :D
KPM Prosek Panthers
Jan Kotas
Příspěvky: 705
Registrován: 13 dub 2012, 13:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan Kotas »

Máš to moc pěkný Tomíku. Celej víkend jsem tvojí práci obdivoval. ..
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od herr66 »

Nacelniku, tady jsou fotky meho Invadera. Staci zamaskovat a muze jit do surfu a camo.
20131106_192350_LLS.jpg
20131106_192311_LLS.jpg
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od miloslav »

námět na diorámu :lol: :lol: :lol:
Přílohy
312292_10200213912564275_1444743884_n.jpg
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od Luboš Pavel »

Poslechnou, yávodčí, voni jsou celkem i šikovný, ale i tak zůstanou napřád jen závodčím :mrgreen:

Moc pěkně to máš rozjeté. Občas jsem koukal na ty tvoje nelidské lopaty jak se s tím praly na patláku a zatím :thumbup:
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Tomáš Macourek
Příspěvky: 1518
Registrován: 13 dub 2012, 21:07
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od Tomáš Macourek »

No narytý to má Tomík krásně. Už s tím jen zatřepat a dát to dohromady...
US NAVY forever!
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: B-26 K INVADER koverze z A-26 B Promodeler 1/48

Příspěvek od tomáš studený »

Po krátké technické pauze malý posun. Jelikož jsem založil téma i na MF, tak jsem po upozornění od Sharka musel na studie. Upozornil mě že mám úplně blbě rozšíření směrovky.Asi jsem měl nějaký zatemění mysli že jsem to udělal tak debilně. Hlavně že mě někteří na patláku upzorňovali jestli to nedělám špatně. Nevím proč ale tvrdil jsem že to tak má být. Ale opravdu jsem to měl blbě. Takže proběhlo řezání a oprava pevné části do původního stavu. Nadstavil jsem pohyblivou část a teď už by to mělo být OK.Krom tohodle mi Shark poslal i odkazy na zajímavé stránky takže jsem studoval a nepracoval :oops: Nicméně jsem doryl druhou půlku trupu a pustil se do úpravy čumáku. Musím konstatovat že doplňkový set od Oz Modsu je k úplnýmu ho..u, čumák- nepoužitelný, nádrže na konce křídel přesazený- nepoužitelný, vrtulové listy -to samé, zbytečně vyhozený prachy. Čumák jsem přeryl, odvrtal a vypiloval otvory pro hlavně kulometů. No a to bych nebyl já a opět něco nezkonil :lol: Zapoměl jsem čumák zkrátit. Takže zaříznout, zatmelit a znova narýt. Začíná mi připadat že je tohle éro pro mě zakletý :lol: :lol: :lol: :lol: . Dost keců, nějaké obrázky přikládám.
Přílohy
uříznuto a uvedeno do původního stavu
uříznuto a uvedeno do původního stavu
Nadstaveno, připasuju až po slepení trupu
Nadstaveno, připasuju až po slepení trupu
Img_6612.jpg
hotový čumák
hotový čumák
porovnání z Oz Modsem
porovnání z Oz Modsem
zakráceno  a opraveno
zakráceno a opraveno
nasucho s trupem
nasucho s trupem
Odpovědět

Zpět na „Letadla“