F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 498
Registrován: 15 dub 2012, 22:14
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od Jakub Vilingr »

Ředidlo od Petra Douska na to bude taky fungovat, protože je to něco takovýho jako je ten Testors, takže bych se toho nebál. Když si na to vzpomenu večer, tak to můžu otestovat. Ale neslibuju, páč si myslím, že po kontrolním dni na Techmánii budu někde uprostřed klinický smrti :crazy:
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 90
Registrován: 28 dub 2012, 20:20
Bydliště: Mohelnice

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od David Hényk »

V pohodě, už jsem si to objednal a ředidlo mám doma. Vyzkouším a dám vědět. Pokud to bude fungovat tak budu rád, že jsem našel řešení mé "lakové" situace :lol:
Uživatelský avatar
riko
Příspěvky: 10
Registrován: 23 dub 2012, 17:46
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od riko »

Jakub Vilingr píše:Dovolil bych si přihřát polívčičku:

http://www.modelplac.cz/pages/tipy_triky/microscale.htm

Nesmrdí a dělají krásnej povrch a nejsou gumovatý. Jenom lesklej nechce moc ředit, nejlíp ho stříkat neředěnej... Byl jsem s tím moc spokojenej. Toho Hellcata chci zalakovat právě polomatem od Microscale.
Taktiez som uz vyskusal laky od Microscale.... (na Mustanga) a vysledok je asi najlepsi z toho co som skusal. Riedil som trosku destilkou a vyskusal som aj obyc. technicky lieh a dobre sa mi osvedcila kombinacia:
Lak : saten : destilka : lieh
edit:
mat : saten : destilka : lieh
1 : 1 : 0,5 : 0,5
mnozstvo vody a liehu je odhad, lebo som to uz miesal jedno s druhym. Najskor som mal saten riedeny s liehom a skusal som matny s vodou a potom som to dal dokopy a tuto kombinaciu asi bude pouzivat na furt..:-)
Naposledy upravil(a) riko dne 23 kvě 2012, 13:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 498
Registrován: 15 dub 2012, 22:14
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od Jakub Vilingr »

Na toho Hellcata chci prásknout právě ten polomat. Tedy jak čtu to tvoje ředění, tak seš dobrej chemik taky :lol: :lol: :lol:

Ten Mustang je ale moc pěknej, to se musí nechat :-)
Uživatelský avatar
riko
Příspěvky: 10
Registrován: 23 dub 2012, 17:46
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od riko »

chemik-teoretik.... :D
Najviac ma vzdy nastve ze si to niekde na pokusnom kusku vyskusam... tam je to ok... a ked to placnem na model tak vysledok je :o

K tomu receptu...
mat : saten : destilka : lieh

som tam mal chybu.. :roll:
Milan Holzapfel
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2012, 15:57

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od Milan Holzapfel »

Jakub Vilingr píše:Už pár let mám v šuplíku sadu od GSI na USN mašiny. Jsou tam tři barvy - ta tmavá lesklá na vršek, intermediate blue na boky a pak ta modrošedá třeba na Buffala:

http://www.bnamodelworld.com/paints-acc ... lour-cs653

365 FS15042 Gloss Seablue
366 FS35164 Intermedicate Blue
367 FS35189 Blue Gray
Ahoj, Jakube.
Upravoval jsi nějak (zesvětloval)tu tmavě modrou C365 (FS 15042)? Tak jak je v sadě je to totiž barva používaná od r. 1943 právě na pozdější verze Hellcatů tedy celomodré F6F5.
Na tu trojbarevnou kamo by měla být použita ANA 607 Non-Specular Sea Blue FS 35042 která je světlejší a modřejší :) Já při stavbě použil C 14 Navy blue.
Ptám se protože se mi it a tvoje kombinace zdá schůdná, ale přece jen dost tmavá.
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od Luboš Pavel »

Aha to je zajímavá informace. Já jsem se domníval, že ta Sea Blue byla totožná a rozdíl byl jen v tom, že jedna byla matná a druhá lesklá. Je pravda, že když něco fouknu leklým lakem, že barva opticky ztmavne a naopak. Ptám se proto, že mě čekají dva Corsairy od Tamky, oba v tříbarevné kombinaci resp. jeden v kombinaci třítónovka a druhý v kombinaci třítónovka od kabiny dozadu a od kabiny dopředu lesklá Sea blue. Tak bych v tom chtěl mít jasno 8-)
I'm your curse!
Milan Holzapfel
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2012, 15:57

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od Milan Holzapfel »

Podle čísla FS je to jak říkáš a taky je to tak popsáno na krabičce od té sady, že se má do barvy přidat matná báze. Když ale koukám na dobový barevný fotky připadá mi, že ten rozdíl je dost viditelný. Určitě nějaký rozdíl dělá lesk a mat. Proto se ptám jestli Jakub s tou barvou něco dělal.
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od Luboš Pavel »

;) alespoň něco jsem si nastudoval v té rychlosti. Dík za odpověď. Já budu děla Corsaira RNZAF, kterého smontovali ze dvou, z nichž jeden byl celý Sea Blue a druhý v třítónovce a podle fotky byl olítaný jako prase, takže to budu zesvětlovat a špinit, ale asi udělám trošku rozdíl mezi Sea Blue na jednobarevce a tříbarevce. Dík moc Milane
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 498
Registrován: 15 dub 2012, 22:14
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: F6F-3 Hellcat - EDU Weekend, 1/72

Příspěvek od Jakub Vilingr »

Tyjo Milane, to jsem netušil :lol: Mám sadu na námořníky a tam je tmavá modrá a přechodová, tak jsem si myslel, že to je ta správná. No nic, asi tedy ne :lol: :lol: :lol: Tak jednoho celomodrýho mám ještě v plánu a kamuflovanýho brita, tak se pak budu muset více zaměřit na ty barvy. Nojo, není to Luftwaffe :D
Kubrt
www.modelplac.cz
Odpovědět

Zpět na „Letadla“