Jak nemá vypadat technika

miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od miloslav »

Omyl je olive drab a ta je spíš hnědá.
To si nevybral dobře, protože na shermana je tolik fotek i barevných, že se dá opět udělat shoda se vzorem.
Je vidět, že si asi nikdy nebyl na bodovačce, protože s těmito argumenty, by si asi u rozhodčích neuspěl.
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Braňo Herain »

Hádam sa tu nebudeme ťahať o slovíčka.
Shermana som myslím vybral moc dobre,bolo ich vyrobených na tisíce a neverím tomu,že je každý jeden fotograficky zdokumentovaný.
Predstav si,že som na bodovačkách bol,dokonca som ešte stihol aj nejaké pred 89 a čuduj sa svete aj som vyhral.Ano,boli časy keď som poctivo zhromažďoval podklady a riešil...teraz skôr patlám a matlám tak aby sa to páčilo mne.A keď sa mi môj model nepáči,tak nemám problém ho vyhodiť a ísť ďalej.
Ale aj tak mám pocit,že si asi úplne nerozumieme.
ja skôr narážam na to,že nie je nič zlé,keď modelár pojme patinu viac umelecky.Ale čo sa týka kamufláže,rozloženie kamo,použitie farieb,to beriem ako samozrejmosť.

ja mám tiež v pláne postaviť si gréckeho Korzára.naťukal som do googlu čo som potreboval a ten vyplul hafo fotiek.Dokonca na mašinu čo chcem robiť cca 30 fotiek.No paráda,gréci asi radi fotia.na fotkách je napr vidieť ako stroj postupom času chradol,čiže bol špinavší a špinavší.samozrejme,že ma zaujala tá špinavšia podoba.Ale...mám síce dosť fotiek,ale na žiadnej nie je vidieť rozloženie kamo na vrchu krídiel.A všimol som si,že grécke Korzáre sú striekané štýlom " čo kus to originál".Držia sa nejakého schématu,ale vždy tam je odchýlka.A teraz vlastne ja neviem dodržať tú zhodu s originálom,pretože vrch budem proste odhadovať.A podľa určitej logiky ten model bude vlastne sci fi,lebo vrch nebude zodpovedať.A tu je aspoň podľa mňa ten problém,že keby aj ako koľvek chcem,tak nemám šancu sa toho vzoru držať.Môžeš argumentovať,tak si vyber inú.Ale je chcem práve túto,čo som si vybral.samozrejme,je to tým pádom môj problém,ale ja s tým budem vedieť žiť.

A ja osobne napr nie som zástancom brutálneho patinovania,presnejšie bahnenia na technike a spol.ja osobne mám veľmi rád ako robia patinu a modely belgičania ( H.Luyten,M.Jusen,K.Pulinckx...)
Ale mal som možnosť vidieť aj Wilderove veci naživo a bolo to niekde inde ako je vidieť na upravených foto v časopisoch a nete.To isté aj Migove veci.Keď som ich videl,ani som nechcel veriť,že je to ten istý model
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od herr66 »

Kluci, nechcete se radeji venovat modelarine?
Porovnavani modelu od jednotlivych autoru je stejne, jako porovnavat Picassa s van Goghem. Oba maluji krasne obrazy, ale kazdy jinak...
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Braňo Herain »

Nie,lepil som cez víkend,teraz mám pauzu
Přílohy
DSC_0661.JPG
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od miloslav »

Braňo, pokud chceš dělat model umělecky, proč ne, musíš k tomu používat umělecké metody( valéry, neapolské světlo, stínování jako u figury atd.
To že někdo udělá omalovánku, to neznamená, že udělal umělecké dílo. Všichni hltají Miga, podívej se na jeho špičkové modely,
oni vypadají zcela jinak, než se tady vytváří, Vypadají jako žívé, proto je tak uznávaný.
Ještě maličkost. Je na každém modeláři jak si zabahní techniku, Ale udělat tanky třeba z Arden, bez bahna, je jako vymodelovat Dolly Buster s jedničkama.
I tady se musí myslet. Ta technika byla otřískaná , orezlá , špinavá, asi je to tím ,že během války byly zavřený mycí linky. :D :D

Honzo, my modelaříme teoreticky, ale musím s tebou nesouhlasit. Picassovi mazanice se mi nelíbí, radši toho van Gogha. ;) nebo Muchu.
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Uživatelský avatar
Madmessy
Příspěvky: 2849
Registrován: 02 říj 2012, 21:39
Bydliště: Praha,srdcem však Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Madmessy »

herr66 píše:Kluci, nechcete se radeji venovat modelarine?
Porovnavani modelu od jednotlivych autoru je stejne, jako porovnavat Picassa s van Goghem. Oba maluji krasne obrazy, ale kazdy jinak...
Prééééééésně.Na tyhle debaty jsou jiné weby.....
Russian warship,go FUCK yourself!!!
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Braňo Herain »

Milo,no jo,ale tu každý( nemyslím práve tu na tomto fore) práve používa Migove veci ako vzor pre omalovánku.Ale to len preto,lebo naživo ich videl asi málokto a každý vychádza len z toho čo vidí na webe a v časáku.Ako som už napísal,mal som možnosť vidieť naživo jak Migove,tak aj Wilderove ale aj od iných a ako píšeš,je to iné.
A ako si napísal,je na každom ako si to zabahní,zapatinuje....len to možno niekto prepáli( z tvojho,môjho pohľadu....)ale jemu sa to páči.
no jo,ale v ardenách bol aj sneh,takže to blato nemuselo byť všade :D
ja som len chcel poukázať,že ja osobne mám radšej tzv čistý štýl a preto nerobím zabahnené veci
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od miloslav »

Souhlas, proto třeba z moderny mám rád kolovou US techniku z pouště, která bývá většinou jen zaprášená.
Taky mám na ni obrovkou zásobu fotek. Ani tanky nebyly tak špinavé. (jen ten všudypřítomný prach)
U kolových vozidel to bahno vypadá tak nějak divně.
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Vladimír Žiška
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2014, 21:55

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Vladimír Žiška »

Nevím tedy jak třeba ruské, americké, ale německé tanky zase tak otřískané nebyly, prakticky se neměly kdy otřískat, životnost nebyla jednak velká a hlavně když čtu v knihách jak třeba Tiger po boji co trval dvě tři hodiny pak byl tři dny v polních dílnách. Po kulkách oděrky jistě, špína taky, ale co vím, tak němci byli až moc pintlich na opravy, což asi každá armáda, přec ejen tank je stroj, kde s estále něco kazí, posunuje, ničí, odchází atd.

Ale stran patiny se kloním spíše k té reálné. Co si budeme povídat, mnoho těch moderních postupů vzniklo ne, aby s emodel přiblížil k originálu, ale aby se mohly prodávat na to sračičky. Druhou věcí je, jak se pojme stavba. Je hezké vidět pěkně nastříkaný model, zašpiněný, ale co z toho, když nejsou zabroušené dělící roviny, nezatmelené spáry apod? Dneska jakoby povrch byl nad čistotou stavby. Přitom čistota stavby je základ modelařiny. Jistě, ty modely vypadají skvěle na fotkách, které se v pc notně upravují, ale mnohdy v reálu jsou děsné.

Zrovna minulý týden mě dorazila kniha o 24 Panzer Division od Heimdalu, je tam plno barevných fotek i detailních. Světe div se, škrábance ano, barva na velmi exponovaných místech ošoupaná, ale nikde odřeniny na černou barvu jak je moderní dělat. Odřeniny jakoby o odstín barvy povrchu, tzv do živé barvy. Ta doba odřenin i na místech, kde se to odřít nedalo přišla s modely tanků z Perského zálivu, kde irácké tanky tak vypadaly, otázka proč tak vypadaly. Jenže když vemu někce (ostatní technice moc nerozumím), tak oni měli kvalitní barvy, to nebyly šmejdy co se odlupovaly kde se dalo a po kusech. Ty barvy vydržely ledacos.

On je možná i problém v tom, že mladá generace modelářů nestuduje co vlastně staví, oni jen lepí a barví. Neznají konstrukci toho co staví a opisuje jeden od druhého a vlastně ani neví proč. Jen proto, že to někdo dělá. Ale pokud budu znát konstrukci předlohy, co jak fyngovalo, co z čeho bylo vyrobeno, tak nemohu vědět ani jak se co mohlo poškodit. Pak je snadné udělat vyslověně paskvily. A hlavně se staví na jedno brdo. Ať někdo staví model tanku z pouště, z Ruska, Normandie, ze zimy, pořád stejný rukopis a tím vlastně si to už przní. Jinak vypadala třeba Pz.IV, která prošla Charkov a byla nasazena ještě u Kurska a jinak třeba Kingtiger z Arden, který byl nový. To je to co mnoha modelářům uniká, že si ani nezjistí jak dlouho asi ten tank byl nasazený a podle toho udělal patinu. Nejdou do hloubky a nezjistí si třeba počasí, což není problém. Pak by neudělali tank třeba z těch Arden v tvrdém matu, když v té době byla zima a vše bylo od mlhy, mokré od tajícího sněhu atd. Si vemte auta nyní, jednou jedete pár kiláků v tomto počasí a jsou suchá? Jsou mokrá, stačí mít auto venku a ne v garáži přes noc a jsou mokrá. A takto logicky by se mělo postupovat u stavby modelů.

Taky otázka co kdo od stavby očekává, jestli jen lepit a odreagovat se, nebo chce stavět ve shodě se vzorem a pak si něco o předloze pročte a zjistí. Mě osobně nejvíce dají fotky z továren z výroby. Dá se zjistit jak bylo vozidlo vyrobeno, jaká byla konstrukce a co k čemu sloužilo. Pak nemohu mít třeba torzní tyče samou rez, když to jsou místa, která byla od maziv a olejů...
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Braňo Herain »

myslím,že Vláďa to celkom dobre vystihol.
keď to vztiahnem na seba,tak ja si pred stavbou nájdem pár fotiek daného stroja,nemusí to byť zrovna presne ten čo chcem robiť.Ale chcem vedieť,že ako mašina vyzerala,kde sa asi zašpinila,otlkla a podobne.A potom si postavím tzv.generickú mašinu( to platí hlavne pri technike)Ale už dlhú dobu nejak extra nepátram po podkladoch.Proste svet okolo mňa sa zrýchlil,preto som začal robiť modely len z krabice,max nejaký drobný doplnok.proste buch buch a model hotovo.Modelov je kopa,životnosť človeka sakra malá.radšej si postavím 20 nedokonalých modelov nezhodných zo vzorom ako jeden dokonalý,ale bude to trvať 10 rokov
Odpovědět

Zpět na „Technika“