WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od Petr.bce »

Ještě jedna věc, nemá náhodou ta tyč spojující kola být také v červené barvě? Pokud máš na mysli tyhle dekle tak bych řekl, že asi joo, ale možná se pletu. Já je mám doma též :D
Bez názvu 2.jpg
EP1830-1X.jpg
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od RomanD »

Díky Petře. :wave:
Tohle dilema jsem řešil... :(
Na obrázku u dekálů (ano, mám stejné) je opravdu červená. Ta se vyskytuje na fotkách restaurovaných kousků. Občas tam narazíš na to, že červená je celá spodní část (vzadu za koly, přední i zadní čelo, atd...) Na černobílých dobových fotkách je ale zřetelný i holý kov.
Jednoduše jsem tedy vzal potaz fakt, že za války asi nikdo moc nechtěl upoutávat pozornost velkým množstvím červené barvy a udělal jsem to takhle. Možná je to špatně, ale až tak moc to neřeším... ;)
Naposledy upravil(a) RomanD dne 14 dub 2016, 10:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 239
Registrován: 19 led 2015, 10:10
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od klimeji »

Mě se to takhle i víc líbí - je tam další barva, další materiál, takže další možnost pro ozvláštnění. A souhlasím s Romanovou tezí o neupoutávání pozornosti.
Jirka Klimek, architekt
www.jklimek.cz
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od Petr.bce »

klimeji píše:Mě se to takhle i víc líbí - je tam další barva, další materiál, takže další možnost pro ozvláštnění. A souhlasím s Romanovou tezí o neupoutávání pozornosti.

Je otázka co je víc upoutávající ;) , jestli barevný, nebo jednobarevný. Já bych zas řekl, že tady (foto) je to v jedné barvě. Možná, že je to opravdu úplně jedno. Zajímavostí je, že třeba vzhledem k válečnému spěchu jsou zaznamenány tanky, které vůbec neměly na sobě kamufláž a vyjely s továren jen tak na holo v kovu. A pak která zelená je ta pravá :lol:

wr360y.jpg
wr360c14.jpg
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od RomanD »

Za sebe to beru tak, že je to opravdu tak trochu jedno... 8-)
Pravdu má Honza, když říká, že čím víc podkladů, tím hůř... :lol:
Na tebou přiložených fotkách bych se též přikláněl k jednobarevnému provedení. Na pár přiložených obrázcích je vidět, že "paleta je opravdu široká a vybere si z ní téměř každý". :lol: :lol:
Vážně nevím, co je správně a tak to nechám tak, jak to je. Chyba je v tom, že jsem to neudělal "full gray"... :( :(
Přílohy
Tady máme evidentně bílé doplňky...
Tady máme evidentně bílé doplňky...
Tady světlá táhla...
Tady světlá táhla...
Tady jednolitou šedou...
Tady jednolitou šedou...
Tady opět šedou se světlými schůdky a "rohy" na předním čele...
Tady opět šedou se světlými schůdky a "rohy" na předním čele...
Tady jsme nešetřili červenou...
Tady jsme nešetřili červenou...
Trochu jiný typ a také jiné využití červené...
Trochu jiný typ a také jiné využití červené...
A zrestaurovat se to dá i takhle...
A zrestaurovat se to dá i takhle...
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od RomanD »

Pokračujeme...
Zatím základ pro dřevěnou podlahu a pro odřeniny. Ty přijdou ještě utlumit a opravit, protože fotka ukázala víc než reál... :(
Přílohy
_DSC6906.jpg
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od herr66 »

Moc hezke....vypada to hodne dobre ;)
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od miloslav »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: WR 360 C12 (Trumpeter) + Schwerer Plattformenwagen Type SSys (Sabre) ; vše 1/35

Příspěvek od miloslav »

Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Odpovědět

Zpět na „Technika“