Tiger I, Dragon 1/72

Peter Sýkora
Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2012, 21:00

Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od Peter Sýkora »

Ahojte

Po spite idem na techniku a bude to tiger. Takže kit od Dragonu podla mna na dost vysokej urovni ktory je kazdemu znami, kedže niesom bojovkár a nemam tieto mašiny až tak naštudovane ked niekde niečo chýba na doskrečovanie primem každy jeden tip a nazor čo by sa mohlo dotvoriť, planujem znazorniť stopy po neprepustených strelách a patina ako je umna zname bude urcite tvrdšia, kamo bude z krabice a pustim sa do toho :)
V kite je aj kubelwagen tak mozno ho spravim popri tigrovi...
Přílohy
P7300003.JPG
Peter Sýkora
Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2012, 21:00

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od Peter Sýkora »

tak som začal tým že som vymenil madlá a prerobil velitelsku vežičku snad vyzera lepsie, taktiež som skusil na starom stojane na model stopy po neprepustených strelách ktoré by som chcel mať na tigrovi, nechcem ho nijako predierovať len 1-2 do čelneho panciera, možno jedna do veže a 2 z jedneho boku + možno dierky po strelách z menšich kalibrov...chcel by som mať tiger na ktorom bude vidno silu jeho panciera...
Přílohy
P7310001.JPG
P7310004.JPG
P7310005.JPG
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od RomanD »

Budu s napětím sledovat... :D
Peter Sýkora
Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2012, 21:00

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od Peter Sýkora »

Tak dostavam sa do tempa :) treba mi este dotmeliť spoj vpredu a prejsť Mr.CementomS diery po vypadnutom zimmerite aby zmizol bordel :) naznačil som si aj fugy kde budu neprepustene strely a doplnam detaily z plechov ... nepačia sa mi diery v kryte vyfukov musim ich ešte doriešiť spravy okolo ich nejaku prepadlinu...tiez este musim začistiť blatníky nejako mi to ušlo :(
su tam fotky ktorymi som sa inšpiroval, ano su niektore priestrely no myslim že ked sa strela zaborí no nie dostatočne na prienik dokaze spraviť dosť veľký odtlačok, robil som to rovnakými vrtakmi ako na stojane a ma to predstavovať strely od tankov KV a T-34...este to nieje samozrejme hotove pojde do toho tmel a vytvaruje sa odtlačok...
Přílohy
P8010012.JPG
P8010015.JPG
P8010016.JPG
P8010018.JPG
Snímka5.PNG
Snímka2.PNG
Snímka2.PNG (55.37 KiB) Zobrazeno 5131 x
Snímka4.PNG
Snímka3.PNG
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od RomanD »

Stavba zatím pěkná. Chválím za úpravu madel a velitelské věžičky. S těmi stopami po střelách jsi si zvolil docela těžké téma. Dají se najít na mnoha modelech Tigerů (u těch je to hodně oblíbené asi proto, že v reálu těch zásahů díky svému pancéřování vydržely docela dost...), ale je dost těžké je ve finále udělat věrně. Budu ti držet palce ! :D :D :D Prohledával jsem svůj archiv fotek Tigerů, ale bohužel jsem tam nenašel nic s průstřely, takže ti bohužel nepomůžu. Jaká bude kamufláž ? Já vím, že jsi psal, že ta z krabičky, ale pro nás, kteří ten model nemáme, to bohužel zůstává utajeno :lol:
Peter Sýkora
Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2012, 21:00

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od Peter Sýkora »

Aha sory ja som zabudol dať fotku kamo, bude to tiger z ukrainy tu je foto krabky, ja som sa ho snazil napodobnit v priebehu bitiek ze dajme tomu sa dostal do križovej paľby a dostal zopar ran z boku, stiahol sa a ked vysiel a tlačil nepriatela s ostatnými dostal este zopar zpredu, nechcel som ho presitovať podla mna tolko rán by vydržal ked som videl fotku KV-1 ktora mala na veži cez 15 neprepustených striel je vsetko možné :D dufam ze sa mi to podari znazorniť ako chcem dikes :)
Přílohy
dml7434.jpg
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od RomanD »

Držím palce. :D
Peter Sýkora
Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2012, 21:00

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od Peter Sýkora »

Tak znova trocha postup, dorobene neprepustene strely podolepovane niektore detaily a nasucho na skušky nasadené pásy, hore by zrejme mali ležať na kolesách takže ich prilepím o kolesá...
Přílohy
P8150040.JPG
P8150045.JPG
P8150046.JPG
P8150047.JPG
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od Braňo Herain »

mám pocit,že máš asi zle nasadené pojazdové kolesá,hlavne pravá strana...skontorluj to ešte
Peter Sýkora
Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2012, 21:00

Re: Tiger I, Dragon 1/72

Příspěvek od Peter Sýkora »

Tak som o niečo dalej, no vobec sa mi to nepači, blbá divna kamo ktora mu podla mna vobec nesedí, na tej hnedej nevidno ani prd, moje predstavy boli uplne ine mal som robit zimu alebo klasického šedeho, sklamany zhrozeny znechuteny :(
pasi este budem patinovať preto su čiste zatial...
Přílohy
P8280001.JPG
P8280003.JPG
P8280004.JPG
P8280005.JPG
Odpovědět

Zpět na „Technika“