T-90 Zvezda 1/35

Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od RomanD »

Tak tenhle kit mě dostal... Věděl jsem, ža na serveru Armorama dostal hodnocení 95%, což je opravdu dost, ale teprve když jsem si ho koupil, pochopil jsem proč.
První poznatek je ten, že krabice "nechrastí". Kdo zná starší modely Zvezdy ví, že rámečky jsou v krabici naházeny stylem "na hulváta", čili bez jakéhokoli plastikového sáčku, nebo jiného obalu. Krabice, ve které se skrývá T-90 je nejen po okraj plná rámečků, ale každý z nich je extra zabalen do celofánového sáčku.
Další šok je to, že zmizela klasická zelená "plastmasa", kterou Zvezda k výrobě běžně používá. Barvu vem čert, ale kvalita zelené hmoty je prachbídná. T-90 má výlisky z šedé hmoty o mnoho vyšší kvality, než její předchůdci. No a nakonec přijde to, co překvapilo i recenzenta na Armoramě - kvalita výlisků je vážně velmi, velmi dobrá. Minimum stop po vyhazovačích, slušné dělicí roviny s minimem přesahů. Na první pohled máte pocit, že máte v rukou staršího Dragona, nebo současného Hobby Bosse... Nemůžu se zbavit dojmu, že to není vlastní výroba Zvezdy, ale že si to nechali vylisovat někde jinde. Pokud tomu tak není a Zvezda změnila technologii a přístup, rýsuje se do budoucna potenciální další poměrně silný výrobce, což by nebylo zlé.Teď zůstává otázkou, jak to bude pasovat dohromady. Prošel jsem pochopitelně mrak ruských modelářských webů (což je velmi dobrý a často velmi podceňovaný zdroj informací). Některé názory vytýkají modelu některé drobné nepřesnosti, ale to mi žíly netrhá... Jo, když tomu tanku někdo pár měsíců čistí lauf někde v Jižní Osetii, tak ho má trochu víc okoukaný. Nakonec se stejně vždycky v diskuzích všichni shodli na tom, že lepší model devadesátky v současnosti neexistuje.
Stavebnice bude jen z krabičky. Existují sice nějaké doplňky (většinou od ruských garážovek), ale to si schovám až na případnou další T-90ku. Kamufláž bude sai současná ruská tříbarevka. Přehlídkovou zelenou s bílými doplňky (ruská klasika) jsem zavrhl rovnou. Ve hře byla ještě velmi zajímavá kamufláž používaná indickou armádou, ale vzhledem k tomu, že není možné sehnat dekály, platí nejspíš první varianta.
Přikládám několik fotek na ochutnání a jdu do toho říznout. Držte mi palce...
Přílohy
Obrázek na krabici je ještě typická Zvezda
Obrázek na krabici je ještě typická Zvezda
Krabice je vážně plná
Krabice je vážně plná
T_90_2.jpg
T_90_3.jpg
T_90_4.jpg
T_90_5.jpg
T_90_6.jpg
Detail výlisku vrchní části věže
Detail výlisku vrchní části věže
Objevují se i slušně provedené svary...
Objevují se i slušně provedené svary...
To fakt nevypadá zle...
To fakt nevypadá zle...
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od herr66 »

Sakra Romane, ty jsi se rozjel! Sice jsem tajne doufal, ze se pustis do nejakeho eroplanu, ale budiz. Jsem na to hodne zvedavy. Budu sledovat a drzet palce :roll:
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od RomanD »

Díky Honzo. Éro přijde. Slibuju, že na něj jednou seberu odvahu, ale když tady bylo v sekci techniky zatím tak nějak mrtvo ... :lol:
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od herr66 »

RomanD píše:...ale když tady bylo v sekci techniky zatím tak nějak mrtvo ... :lol:
To te jedine omlouva :grin::grin::grin:
Jsem na to zvedav 8-)
Uživatelský avatar
PavelS
Příspěvky: 565
Registrován: 13 dub 2012, 13:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od PavelS »

Super - je to tady potřeba rozhejbat - to je fakt :twisted:

Ale s ruskou technikou??? :? :oops: :P :D :lol:
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od RomanD »

Znáš to - na rozhejbání je vždacky lepší trochu kontroverzní téma. :lol:
Co nejdřív dodám nějaké fotky ze stavby. Kupodivu to zatím pasuje fakt moc hezky...
Uživatelský avatar
PavelS
Příspěvky: 565
Registrován: 13 dub 2012, 13:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od PavelS »

To je fakt :D
Jan Kotas
Příspěvky: 705
Registrován: 13 dub 2012, 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od Jan Kotas »

výlisky fakt vypadaj moc dobře... jako téměř "netechnikář" budu pozorně sledovat :geek:
Koty
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od RomanD »

Hrubá stavba věže hotova. Musím potvrdit, že se to staví fakt hezky. Lehce jsem tmelil jen na několika místech (zbytek schová surf). I když stavím jenom "krabku", musel jsem dotáhnout pár kabelů, protože ty naznačené občas nesmyslně končí a nebo neexistují (ovládání kulometu, přívody k obrannému systému Štora, apod.). Na věži chybí už jen osadit anténu. Zítra začnu dělat na podvozku. Stejně stále čekám, kdy přijde zrada... :twisted:
Přílohy
Nábojový pás vypadá dost slušně
Nábojový pás vypadá dost slušně
Ústí hlavně kulometu je potřeba vyvrtat
Ústí hlavně kulometu je potřeba vyvrtat
Svary korpusu věže moc věrné nejsou, ale nechal jsem je být...
Svary korpusu věže moc věrné nejsou, ale nechal jsem je být...
Vzhledem k tomu, kolik má věž periskopů, čidel a optiky vůbec, se na maskování moc těším...
Vzhledem k tomu, kolik má věž periskopů, čidel a optiky vůbec, se na maskování moc těším...
ren koš u kulometu si přímo říká o to, abych do něj pak dodělal hromádku prázdných hilzen.
ren koš u kulometu si přímo říká o to, abych do něj pak dodělal hromádku prázdných hilzen.
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 498
Registrován: 15 dub 2012, 22:14
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: T-90 Zvezda 1/35

Příspěvek od Jakub Vilingr »

Tyvoe Millennium Falcon Hana Sola :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Technika“