Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Odpovědět
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od RomanD »

Dostala se mi do rukou tahle starší stavebnice od Dragonu (tenkrát to ještě byl Shanghai Dragon) z roku 1997. Nedalo mi to a hned jsem odložil všechno ostatní a pustil se do ní. Jediné doplňky budou vnitřní a vnější plechy od Eduardu + doplnění kabelů a hadic mezi raketou a Mazem. Kamufláž s nějvětší pravděpodobností ruská tříbarevka.
Do valníku k HETovi jsem stále nesebral chuť a tak radši začínám další Temelín... :lol: :lol:
Přílohy
mimo tlelení bylo potřeba dodělat i tlakové lahve. Dragon se na ně ... zapomněl.
mimo tlelení bylo potřeba dodělat i tlakové lahve. Dragon se na ně ... zapomněl.
část přípravy na interiér pravé kabiny
část přípravy na interiér pravé kabiny
k sedačkám je potřeba dodělat madla a přidat rozvody na volantovou tyč
k sedačkám je potřeba dodělat madla a přidat rozvody na volantovou tyč
Rám (mimochodem křivý jak prase bude chtít taky odrátovat. Celková délka bude cca. 38 cm
Rám (mimochodem křivý jak prase bude chtít taky odrátovat. Celková délka bude cca. 38 cm
A tada je ta hrůza v reálu...
A tada je ta hrůza v reálu...
Jan Kotas
Příspěvky: 705
Registrován: 13 dub 2012, 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od Jan Kotas »

vypadá to pěkně Romane ;) držim palce
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od RomanD »

Díky. Budu to tentokrát potřebovat... :D :D
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od herr66 »

No, pekny Ronane, moc pekny...
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3081
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od mess »

Jen davej, tohle bude pekny :)

M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od Luboš Pavel »

Tohle vypadá zajímavě, jen dávej fotky ;-)
I'm your curse!
skka
Příspěvky: 201
Registrován: 12 dub 2012, 20:00

Re: Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od skka »

Ach, srdcovka. Šmejdit kolem těchhle oblud v autoparku bylo mnohem zábavnější, než plácat bábovičky na pískovišti :D

Vleze se to na HETa? :D
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od RomanD »

skka píše:Ach, srdcovka. Šmejdit kolem těchhle oblud v autoparku bylo mnohem zábavnější, než plácat bábovičky na pískovišti :D

Vleze se to na HETa? :D
No, s mírným přesahem by se to vešlo, ale přiznám se, že se mi pořád nějak nechce do HETího podvalníku. Pořád u mě tak nějak víc vítězí varianta nechat prvního HETa jenom jako tahač a druhého si postavit v "plné palbě" s CPK a dalšími doplňky jako verzi USMC.
Naložit bych na něj chtěl M923 Guntruck, protože u něj je velká škála možností jak udělat nástavbu a doplňky.
Maz se Scudem si zaslouží být sólo.
Původně jsem uvažoval o verzi ČSLA, nebo Irák, (na Lybijskou, nebo Afghánskou verzi není dost podkladů Bulhar, nebo Polák mě neláká..) Zajímavá je i verze kamufláže NDR kterou ve své publikaci uvádí Steven Zaloga se mi sice zamlouvala, ale nikde jinde jsem ji nenašel a považuji ji za nevěrohodnou. Takže nakonec to nejspíš bude ta ruská tříbarevná..
Jsem moc rád, že se našel někdo, kdo tyhle potvory viděl v reálu - můžeš aspoň korigovat mé chyby
Já musím bohužel vycházet z fotek (u nás v autoparku byly jen Tatry a OT-64ky). :( :(
skka
Příspěvky: 201
Registrován: 12 dub 2012, 20:00

Re: Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od skka »

Na to asi nejlepší adept nebudu. Poprvé jsem je viděl když mi bylo šest, naposledy o tuším čtyři roky později (ale zase vidět jak to naburácí na plochu a po chvilce zmatků se... postaví... raketa... k nezaplacení). Kdysi jsem měl ideu pozapisovat co si z toho pamatuje tatík, kterej se v nich deset let jako technik hrabal, ale... Stavebnici mám doma taky a jednou, snad, mu to k nějakým narozeninám zbouchnu. Měl jsem dokonce vysněnou diorámku při přebíjení (jeřáb dělá MMK, přepravník by šel, hodně teoreticky, vysochat z trumpetí SAM se ZILem, i když 131-čka by byla hezčí) a pak taky jednoho rozkuchanýho z autoparku. Prý to v sobě mělo dva motory z T-55 (jestli jsem to nepomíchal). Jeden doma v resinu mám :D Jenom sem na takový monstr akce levej :)
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Scud B + MAZ-543 TEL; Dragon 1/35

Příspěvek od RomanD »

Škoda, že ti bylo tak málo, ale na druhé straně jsi musel mít super dětství. Komu z kluků v tomhle věku se něco takového poštěstí...
Ten námět na dio je super. Pravdou zůstává, že by na tom bylo fakt hafo práce.
Motorovou část jsem vzdal předem (i když jsem o tom původně uvažoval). Ani na ruských webech jsem bohužel nenašel tuhle partii rozkrytovanou. Podobně to dopadne s rozvody na podvozku. Tam se mi povedlo sehnat nic moc neříkající schéma z ruského katalogu náhradních dílů na MAZe. Něco tam budu muset vymyslet... ;)
Pokud budu spokojen s interiérem, chci nechat všechny dveře otevřené a raketu v transportní poloze. Mám docela radost, protože se mi povedlo sehnat schéma šablonování rakety. Bohužel bez hlavice, ale aspoň to... :D
Pokud by byl zájem, tak sem to schéma můžu šoupnout.
Odpovědět

Zpět na „Technika“