SCUD B - MAZ 543 + MAZ-7510 1/35 Dragon

Odpovědět
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

SCUD B - MAZ 543 + MAZ-7510 1/35 Dragon

Příspěvek od Petr.bce »

Zdravím všechny :D ,

tohle je moje první stavba techniky zde na tomto fóru. Doteď jsem se patlal v letadlech a taky jsem si slípnul i papíráček. Prosím o schovívavost vůbec nevím jak to dopadne.

Tento model určitě všichni znáte, protože je to letitý model a co jsem tak četl tak to nebude žádná procházka růžovým sadem, ale to mě tak trochu i na něm láká. Hlavně je to nádherný stroj.
Stavba bude z krabičky (spíše z krabice), pouze nějaké to domácí dodělání. Plechy ani nová kola kupovat nebudu. Kabiny budou zavřené takže se nebudu ani nijak párat s intíkem a řešit chyby stavebnice, protože tam nebude vlastně ani skoro nic vidět. Mám rád, když je vidět celá silueta stroje.

Díky za trpělivost a připomínky, Petr
Scud B.jpg
Naposledy upravil(a) Petr.bce dne 08 dub 2014, 23:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUD B - MAZ 543 1/35 Dragon

Příspěvek od herr66 »

Tady je odkaz na stavbu jednoho SCUDa od Romana: viewtopic.php?f=14&t=668&hilit=scud
Co rikal, tak to rozhodne neni prochazka ruzovym sadem :oops:
Takze preji hodne stesti a uspechu ;)
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: SCUD B - MAZ 543 1/35 Dragon

Příspěvek od Petr.bce »

Ukázka mého patlání, trošku jsem si zafrézoval a tak to dopadlo.
Scud B - 1.jpg
Scud B - 2.jpg
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: SCUD B - MAZ 543 1/35 Dragon

Příspěvek od RomanD »

Vítám tě kolego ! :D
Ne, procházka to fakt není... :( Souhlasím s tím, že je to model, který má zajímavou předlohu. Problém je v tom, že ty plechy to chce i na exteriér. Kola, která jsou ve stavebnici jsou opravdu zoufalství. Pokud už tomu chceš (a jak je vidět z prvních fotek, tak chceš...) tomu dát čas a energii, měl bys o doplňcích uvažovat. Spoustu věcí budeš muset dodělat i tak...
Já jsem momentálně "tak trochu zakufroval". Prostě nemám na Scuda energii a čas. Rozhodně ho ale hodlám dorazit.
Jinak držím palce a jsem rád, že nejsem s touhle stavbou sám. Jaká bude camo ???
Budu rád sledovat... :D :D
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: SCUD B - MAZ 543 1/35 Dragon

Příspěvek od Petr.bce »

RomanD píše:Vítám tě kolego ! :D
Ne, procházka to fakt není... :( Souhlasím s tím, že je to model, který má zajímavou předlohu. Problém je v tom, že ty plechy to chce i na exteriér. Kola, která jsou ve stavebnici jsou opravdu zoufalství.................... Jaká bude camo ???
Budu rád sledovat... :D :D

Kamo bude asi s největší pravděpodobností naše ČSLA. Mám na tebe dotaz, víš o nějakých jiných kolech než o těchto (jsou sice na Maz537, ale předpokládám, že jsou stejné) http://obchod.valka.cz/product_info.php ... tor-Wheels ? Já je měl doma a tolik bublinek jsem neviděl ani v perlivé vodě, za ty prachy to byl fakt hnus :evil: tak jsem je vrátil. O jiných bohužel nevím.

Jinak díky za zájem :D
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: SCUD B - MAZ 543 1/35 Dragon

Příspěvek od RomanD »

Vím. Jednu z těch sad mám a je naprosto bez bublin. Něco jsem objevil ještě u jedné firmy na Ukrajině, ale chlapci jsou asi stále ještě na Majdanu, protože už půl roku nemají nic skladem... :lol: :lol: :lol:
Takže volba byla jasná. Cena 39.99,- USD.
Přílohy
dw35056-1.jpg
dw35057-1.jpg
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: SCUD B - MAZ 543 1/35 Dragon

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Nazdárek,
tak jsem rád, že jsi se odhodlal sem vstoupit s touto krásnou stavbou. Stavba je parádní a hraješ si s tím pěkně. Chlapi, Petr je hodně skromný on nefrézoval trochu , ale trochu víc a taky se to na té stavbě ukázalo. Viděl jsem na vlastní oko je to fakt pěkná práce.
Tak ať se daří v pokračování a víc foť a se je na co dívat. Já mám teď času tak ho chci nějak umořit :D
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: SCUD B - MAZ 543 1/35 Dragon

Příspěvek od RomanD »

Slíbené šablonování a pár dalších drobností... :D :D :D
Omlouvám se, ale do SZ mi nějak nešly dát přílohy... :( :(
Jako bonus ti posílám několik zajímavých fotek SCUDů bývalého NDR. Ty nevypadají vůbec špatně a "kružítka a kladívka" dělá málokdo. Docela mě to láká... :lol: :lol:
Přílohy
sablona.jpg
VKRES%~1.JPG
4452-3-f.jpg
4452-2-f.jpg
4451-5-f.jpg
4451-1-f.jpg
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: SCUD B - MAZ 543 + MAZ-7510 1/35 Dragon

Příspěvek od Petr.bce »

RomanD: díky za foto. Vůbec nevadí, že jsi to dal sem, třeba se to bude ještě někomu hodit. Lidičky přiznejte se :lol: . Jinak s těma kolama jsi měl pravdu, hned jak jsem uviděl rozdíl tak jsem je objednal, zde není co řešit :D .

Zdeněk: já myslím že tvoje stavba MiGa-25 je hodně pěkný sado maso. Mimochodem, kdy řízneš do toho druhého co ti leží na skříni :lol:


A jinak co dál? Stavba mě začala tak bavit, že jsem neodolal a vytáhl jsem ještě jednu krabici se SCUDem a začal jsem dělat druhý model :D . Chystám se ho trošku upravit, chtěl bych z něho postavit MAZ-7510. Jelikož stavba bude (snad) souběžná tak ji budu dávat sem. Doufám, že to nikomu nebude vadit. Upravil jsem i název. Takto nějak by ten Maz měl vypadat. Hlavní rozdíly mezi Maz-543 a Maz-7510 jsou: zkrácená kapota za kabinami, menší rozvor mezi 2-3 a 3-4 nápravou. Uložení 3-4 náprav na listových pružinách kvůli zvýšení tonáže, no a ve finále sklopka ;) .
1.jpg
maz7510-2.jpg

A důkaz, že to myslím vážně :lol:
Scud B - 3.jpg
Scud B - 4.jpg
A první zkracování :lol: :lol: :lol:
Scud B - 5.jpg
Tak zase někdy :wave:
Uživatelský avatar
turboduck
Příspěvky: 333
Registrován: 28 zář 2012, 13:48
Bydliště: pod Lipnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: SCUD B - MAZ 543 + MAZ-7510 1/35 Dragon

Příspěvek od turboduck »

doufám, že brzy... :clap:
Odpovědět

Zpět na „Technika“