Spitfire Mk. Vb Robert Stanford Tuck 1:48 Tamiya

Odpovědět
David Paseka
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2013, 12:31
Bydliště: Jaroměř

Spitfire Mk. Vb Robert Stanford Tuck 1:48 Tamiya

Příspěvek od David Paseka »

Ahoj,
tak jsem v rámci Ježíška trochu modernizoval své vybavení pro fotografování a tak teď dělám pokusy s focením. Ale ještě to bude chtít hodně poladit. Nejvíc asi bojuju s vyvážením bílé barvy a nebo nevím :-D

Tady jsem se pokusil nafotit jeden svůj model, který jsem postavil asi tak ty dva, tři roky zpátky.
Jedná se o Spitfire Mk.Vb v měřítku 1:48 ze stavebnice Tamiya. Stavěno v podstatě z krabičky. Doplnil sem snad jen pásy a vylepšil pár nejnutnějších drobností. Předlohou mi byl stroj na kterém létal Robert Stanford Tuck.

EDIT: fotky sem prohnal Photoshopem a ejhle...najednou to vypadá lépe :-)
Přílohy
DSCN0463.jpg
DSCN0464.jpg
DSCN0465.jpg
DSCN0466.jpg
DSCN0467.jpg
DSCN0468.jpg
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1212
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: Spitfire Mk. Vb Robert Stanford Tuck 1:48 Tamiya

Příspěvek od Tygrik »

Pěkný Spit. Krásná čistá práce jako předchozí dva modely. :thumbup: :clap: Akorát trochu zlobí okraje kokard na křídle shora. :think:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
David Paseka
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2013, 12:31
Bydliště: Jaroměř

Re: Spitfire Mk. Vb Robert Stanford Tuck 1:48 Tamiya

Příspěvek od David Paseka »

Ano ty proklaté kokardy. Bál sem se, že mi budou pod obtisky prosvítat přechody barevných polí tak jsem si nejprve nastříkal bílé kruhy do kterých jsem pak ty obtisky umístil. Ale když jsem na obtisky nanesl vodičky tak se mi to odhadem o desetinu smrsklo a ten okraj tam nepatrně vylezl. V reálu to není skoro vidět, ale fotka je bohužel nemilosrdná :-/ Inu má to svoje mouchy. Ale já to beru jako lekci pro příště :-) Taky od té doby skoro nepoužívám obtisky, když nemusím. Co mám doma plotr tak si dělám masky. Trochu OT: třeba ten Corsair má na sobě pouhý jeden obtisk (toho ptáka na čumáku)...ostatní stříkáno maskama.
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1212
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: Spitfire Mk. Vb Robert Stanford Tuck 1:48 Tamiya

Příspěvek od Tygrik »

:thumbup: :wink:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
Odpovědět

Zpět na „Letadla“