Boulton Paul Defiant Mk.I; Airfix 1/72

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laco Nagy
Příspěvky: 138
Registrován: 06 říj 2012, 18:16

Boulton Paul Defiant Mk.I; Airfix 1/72

Příspěvek od Laco Nagy »

Po dlhšej odmlke, spôsobenej finišovaním na novom domove a následnom sťahovaní, zariaďovaní, sa hlásim s posledným prírastkom tohto roka. Je na ňom žiaľ vidieť vplyv vyššie uvedených udalostí, čiže nie som s výsledkom veľmi spokojný. :(
Podľa mojich zvyklostí som nepoužil žiadne aftermarket doplnky (s heslom - doplnky len predražujú a spomaľujú stavbu), použil len pásy Superfabric, určené priamo na tento typ. Nevydržal som však a doryl som chýbajúce linky na zadnej časti modelu, čo však zabralo len štvrť dňa naviac, dorobil polohovky z priehľadného plastu a trošku rozpohyboval výškovky (takto sa ľahšie lepia antény IFF). Nechal som sa tiež presvedčiť, že kolesá zo stavebnice sú malé, tak som vzal potrebné z vrakoviska, ale musel som upraviť zavesenie kolies, aby sa tie väčšie vošli na nohy, čo ma strašne zdržalo a výsledný efekt je minimálny, takže odporúčam nechať to tak. Na rozdiel od mojich zvykov som dokonca ani "nevymýšľal" nejakú inú kamo, ako je v krabici.
Farby, ako obvykle - Gunze H, štetcované drobnosti Humbrol Acrylics a Revell Aqua Color. Laky - 1. vrstva lesklého: Sidolux, ďalšie vrstvy už Humbrol Clear Gloss Varnish (ak by som ho striekal hneď na Gunze farby, tak by tie "popukali"); matný lak: Vallejo, ale žiaľ to nie a nie zmatnieť, tak natvrdo Sidolux s Tamiay Flat Base.
Takže ako píšem, výsledok nič moc, ale aj takéto modely sa občas vydaria... Pôjde to vitrínky niekam dozadu, aj tie miesta sa musia zaplniť.
Přílohy
DSCN1047.JPG
DSCN1050.JPG
DSCN1054.JPG
DSCN1056.JPG
DSCN1058.JPG
DSCN1064.JPG
DSCN1065.JPG
DSCN1069.JPG
Pozor na neschopných - sú schopní všetkého!
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Boulton Paul Defiant Mk.I; Airfix 1/72

Příspěvek od herr66 »

Já myslím, že je to pěkný model... Povedl se ti. Moc se jich postavených nevidí!
Miroslav Zada
Příspěvky: 269
Registrován: 09 bře 2014, 20:05
Bydliště: Liteň

Re: Boulton Paul Defiant Mk.I; Airfix 1/72

Příspěvek od Miroslav Zada »

Mně se taky líbí .Jak píše Honza moc se jich nevidí, takže naopak do vitríny někam dopředu. :thumbup: :thumbup: .
Uživatelský avatar
Laco Nagy
Příspěvky: 138
Registrován: 06 říj 2012, 18:16

Re: Boulton Paul Defiant Mk.I; Airfix 1/72

Příspěvek od Laco Nagy »

Ďakujem za kladné ohlasy! Žiaľ tie fotky sú veľmi milosrdné - nepodaril sa mi napr. postshading, ani striekanie výfukových spalín za výfukmi; v úvode som sa zabudol zmieniť o tom, že sa mi ulomil anténny stožiar medzi šachtami, ktorý som dodatočne dorobil z kovovej sponky zo sponkovača, a je vidieť miesto prilepenia k trupu (hrudka zo sekundového lepidla); nevyšlo mi ani washovanie šachiet... a je toho ešte viac.
Pozor na neschopných - sú schopní všetkého!
Odpovědět

Zpět na „Letadla“