Stránka 1 z 1

Grumman Martlet Mk.II; Madagaskar 1942; Hobby Boss 1/72

Napsal: 23 úno 2014, 12:47
od Laco Nagy
Ďalší model z "tematickej zbierky" - vylodenie na Madagaskare - Martlet Mk.II od 881.NAS, lietadlová loď HMS Illustrious.
Je to jednoduchšia konverzia z Wildcata F4F-4 od Hobby Bossu. Odbrúsil som pôvodné klapky chladenia a naryl nové, odstránil som vstup vzduchu na čele motorového krytu a doplnil z kúsku rámčeka výfuky, ktoré výrobca úplne zabudol. Na čelnom štíte prekrytu kabíny som vymaskovaním a nastriekaním doplnil ďalší stĺpik rámovania. Do kabínky som dal malú hrazdičku nad sedadlom, na ktorej boli uchytené pásy, odstránil som pôvodný "knipel", ktorý som nahradil ho kniplom z modelu od Academy. Zo samolepky som urobil prístrojovú dosku a vymenil som tiež tienidlo zameriavača za číry.
Farby sú u mňa obvyklé Revell Aqua Color, lesklý lak Sidolux a matný lak som vyskúšal lak na vodnej báze od maďarskej fy. Pentacolor. Wash je ako vždy temperovými farbami - na hornej ploche čierna temperka a na spodnej stredná sivá. Špinenie od výfukov a od zbraní je kriedou. Keďže tento Martlet bol na Illustrious dodaný, ako nový tesne pred vylodením, tak som ho zašpinil len veľmi decentne (fotky to trochu viac vytiahli). Na marking som použil dekály zo stavebnice Martlet Mk.I od AZ model (trupové kokardy), ktoré bolo treba presviedčať Tensolom a nakoniec aj Gunze Mr. Softerom. Na hornej ploche krídla som ich musel striekať, lebo som znak takej veľkosti doma nenašiel a zospodu sú zo stavebnice Spitfire Mk.VB Revell. Biele "D" som striekal pomocou šablony a sériové číslo je dekál vlastnej výroby.
Nakoniec som ešte "spáchal" podložku, ktorá ma predstavovať palubu britských lietadlových lodí. Zíde sa aj pri ostatných námorných lietadlách, ktoré plánujem.
martlet01.jpg
martlet02.jpg
martlet03.jpg
martlet04.jpg
(fotky na súťaži Plastick Shock vyhotovil TriMmM)

Re: Grumman Martlet Mk.II; Madagaskar 1942; Hobby Boss 1/72

Napsal: 23 úno 2014, 13:05
od mess
Taky jsem to stavel, jen tak pro srandu na nasem patlaku, jediny, co si pamatuju, ze jsem lehce bojoval s usazenim kridla do trupu - a teda narozdil od tebe jsem delal cistou nefalsovanou krabku vcetne markingu :)

Mas to pekny.
M.

Re: Grumman Martlet Mk.II; Madagaskar 1942; Hobby Boss 1/72

Napsal: 24 úno 2014, 19:44
od Laco Nagy
Díky!
Problémy s usadením krídla som mal aj ja. Ale na Hobby Bossoch už urezávam tie kolíky, tak to tak nepruží.