Pzkpfw III. aneb jak jsem s modelařinou na čas zkončil

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pipek
Příspěvky: 9
Registrován: 12 lis 2013, 21:29
Bydliště: Zlín

Pzkpfw III. aneb jak jsem s modelařinou na čas zkončil

Příspěvek od Pipek »

Zdravím všechny fandy modelů všech měřítek
Když jsem se tu před pár dny přihlásil byl jsem požádán abych sem hodil taky svůj výtvor. Konečně se mi povedlo něco vyfotit a tak to tu máte. Pro lidi se slabším žaludkem či měchýřem bych doporučil okamžitý odchod z tohoto tématu. Je to přinejmenším podivné.
Co bych k tomu řekl, koupil jsem to někdy v pátek 14.prosince kolem roku 2008. Byl to flampanzer ale ten se mi až tak nelíbil. Korba a vana se dělali samy, ale jak jsem došel na k pásům tak jsem to pár měsíců zkoušel a stejně jsem z toho neměl radost. Tak jsem lepení nechal. Zbabělec. Byly jen po jednom článku, to pro mě prostě nebylo. Dodělal jsem ho pře cca 1/2 rokem a už mám vyhlídlou Pzkfpw IV s taktéž dělenými pásy. Prostě člověk zraje jako to víno.
Neprosím se o shovívavost, jen se do toho pustě. Dělal jsem to jako německý tank neurčité jednotky a neurčitého nasazení a neurčitého ... vlastně všechno. Další pokus bude doufám lepší, ikdyž mám teď sd kfz 223 a to je tedy sranda. Podařilo se mi namíchat stejnou barvu jako rámečky - ha ha ha.
Přílohy
IMG_0131.JPG
IMG_0132.JPG
IMG_0133.JPG
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pzkpfw III. aneb jak jsem s modelařinou na čas zkončil

Příspěvek od mess »

Ahoj,
model jako takovy hodnotit nedokazu, protoze jsem letadylkar.
Co ti ale rovnou muzu rict je to, ze kazdy jsme nejak zacinali. Kazdy modelar se nejakym zpusobem a nejakou rychlosti vyviji - nekdo rychleji, nekdo pomaleji. Dulezitejsi, nez se rychle dostat na rozumnej standard je si dostatecne vcas uvedomit, co na modelarine bavi a toho se drzet. Stavis hlavne pro sebe, takze modely a jejich stavba musi vyhovovat hlavne tobe. To, ze ti tu lide poradi, neznamena, ze ses spatnej modelar, jako spis zpusob, jak te dovest k dalsimu posunu.
Proto priste doporucuju nepsat, jak je model spatnej a rovnou se omlouvat ;)

M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Pzkpfw III. aneb jak jsem s modelařinou na čas zkončil

Příspěvek od Luboš Pavel »

No podle popisu jsem to čekal výrayně horší. Předpokládám,že to je asi jeden z tvých prvních modelů a tak si troufám říci, že to určitě mohlo dopadnout hůře. Jak psal mess, každý prchází nějakým vývojem a nejdůležitější je, aby tě to bavilo a je asi jedno, na jaké úrovni stavíš. Hlavně se neshazovat. Hodnocení nechám na místních technikářích, kteří jsou tu podle mě kua dobří, není jich moc, ale jsou dobří a určitě, až začneš stavět další cíl, ti rádi a dobře poradí, co a jak zlepšit, co jak poslepovat např. ty pásy, aby ses tolik netrápil apod.

Jinak vítej na zdejším fóru a až začneš stavět dávej sem průběžně fotky, aby byla šance to díky dobře míněným radám průběžně korigovat. ;)

P.S. Jo a moje začátky byly výrazně horší :mrgreen: takže no stress 8-)
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Pipek
Příspěvky: 9
Registrován: 12 lis 2013, 21:29
Bydliště: Zlín

Re: Pzkpfw III. aneb jak jsem s modelařinou na čas zkončil

Příspěvek od Pipek »

Díky kluci.
Ale stím mým sebevědomím jeto asi někde mezi nulou a mínus pěti miliony, asi jak se vyspím. Nechci říkat že to je špatný model, jen že ty ruce co to dělali jsou jaksi mimo vaši ligu. Jako kdyby se Kačer Donald pustil do stavby jaderné elektrárny.
Příště skusím být miň sebemrskačský, ale to pochybuji.

P.S. O víkendu snad nafotím i něco pro letadýlkáře, tak to si smlsnete. He he.
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Pzkpfw III. aneb jak jsem s modelařinou na čas zkončil

Příspěvek od Luboš Pavel »

Hele my to tu děláme pro zábavu, nikdo nikoho nevysírá, že nemá tak šikovný ruce jako ten druhý. Prostě ber to na pohodu a o tu tady mezi námi jde především ;)
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Pipek
Příspěvky: 9
Registrován: 12 lis 2013, 21:29
Bydliště: Zlín

Re: Pzkpfw III. aneb jak jsem s modelařinou na čas zkončil

Příspěvek od Pipek »

Já to tak beru, ale nejde se nesrovnávat s těma lepšíma. A oči mi docela dobře slouží (teda je to bída, ale poznám pět barev a sem tam i nějaký předmět) a tak poznám rozdíl.
Ale jsem zvědav co mi pak řekneš na ty letadýlka. Plusy a mínusy a tak vůbec
Odpovědět

Zpět na „Technika“