Centaur Mk.IV Tamiya 1/35

Odpovědět
Pavel Svoboda
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 2014, 11:20

Centaur Mk.IV Tamiya 1/35

Příspěvek od Pavel Svoboda »

Tak po cca 10 letech konečně něco hotovo, pořád je se co učit a zdokonalovat.

Mám dotaz ohledně pigmentů, viděl jsem ve videích několik způsobů použití a následné fixace, zapuštění pigmentfixeru
ze štětce, pipety atd. Ať jsem použil malé či větší množství, stávalo se mi, že efekt patiny pigmenty se mi následně rozpustil
a zmizel. Nevím v čen je chyba, jestli je to i barvou kamufláže?
Přílohy
P1100765.JPG
P1100767.JPG
P1100763.JPG
Vláďa Műller
Příspěvky: 110
Registrován: 17 dub 2012, 18:58
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Centaur Mk.IV Tamiya 1/35

Příspěvek od Vláďa Műller »

Ahoj Pavle, model je moc pěkný, nejvíc asi člověka stejně potěší to, že to konečně dokončil a zvláště jestli to je až po 10 letech, takže gratulace :clap: .

K těm pigmentům, moc tomu nerozumím, ale záleží asi na tom, co jsi těmi pigmenty chtěl znázornit a jaké odstíny jsi použil. Já jsem používal pigment fixer od Miga a ten docela fungoval viz. http://www.kpmprosek.cz/v/panteri/galland/vm_cromwell

Co bude dalšího?
Pavel Svoboda
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 2014, 11:20

Re: Centaur Mk.IV Tamiya 1/35

Příspěvek od Pavel Svoboda »

No šlo mi o zaprášený povrch, na fixování mám Migův pigmentfixer i pigmenty, ale tuším, že v odstínu kamufláže se část
efektu pigmentů ztrácí. Nakonec jsem proces několikrát opakoval a fixoval poprašováním povrchu pistolí.
Teď se chci pustit do BT-7 a vyzkoušet stejné techniky na zelené kamufláži tak uvidíme.
Tvůj Cromvel je taky krasavec, tenhle model se staví na pohodu, takže ho taky asi přidám do sbírky.
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Centaur Mk.IV Tamiya 1/35

Příspěvek od RomanD »

To, co popisuješ je bohužel obecný jev, který se týká Pigment Fixeru od Miga, stejně jako toho od AK. Mám-li být upřímný, připadají mi na základě praktické zkušenosti oba tyhle přípravky identické s tím, že od AK dostaneš za víc peněz míň fixeru... :lol: :lol: :lol:
Osobně to řeším tak, že silné zaprášení řeším nástřikem zředěné byrvy Tamiya XF-57 Buff a pak zbytek dotahuji pigmenty. Vzhledem k Tebou popisovaným vlastnostem Fixeru je někdy potřeba víc vrstev.
Pigment lze pochopitelně zapouštět i za pomoci jiných tekutin (zkoušel jsem vodu, Zippo Fluid a další). Funguje v podstatě všechno, ale pokud to budeš potom fixovat lakem, dostaneš se znovu do bodu, kdy ti lak bude tlumit efekt pigmentů... :( :(
Hezkou zábavu při experimentování... :D ;) :D
Odpovědět

Zpět na „Technika“