Kovove povrchy

Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3071
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od mess »

.. a polished alu, taky se stira.

Ostatni barvy vydrzi minimalne to samy,co GSI C barvy.

M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Michal Vyparina
Příspěvky: 15
Registrován: 10 led 2013, 20:57

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od Michal Vyparina »

Pánové zdravím. Alclady běžně umývám z pistole technickým lihem. Máte někdo vyzkoušené, co dělají na povrchu modelu pokud se naředí lihem?? Tamiya ředidlo jste mysleli s tím žlutým víčkem?? Myslím, že má označení X-20. Na lakování Alcladů (polish aluminium a chrome) používám výhradně Sidolux. Jinak přicházím o kovový vzhled. Lihová agama - stříbrná se mi nestírají, hliník jsem na otěr ještě nezkoušel. Máte někdo s ním zkušenost??
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od RomanD »

Promiň, že reaguju tak pozdě, ale všimnul jsem si Tvého příspěvku až dneska...
Alclady z pistole skutečně jdou vymýt třeba technickým lihem (tedy pokud je v ní nenecháš zaschnout, ale to nepředpokládám). Přiznám se, že ředit je lihem jsem prozatím ještě nezkoušel - používám originální ředidlo.
Ředidlo Tamiya se žlutým víčkem je označeno Lacquer Thinner. Je to ředidlo, které je primárně určeno pro syntetické barvy, ale běžně se používá na ředění akrylových barev Tamiya, nebo Gunze řady H. Jak uvádí Pepa Blažek o něco výše, používá ho i na ředění Gunze řady C. Ty cěčka nemám osobně vyzkoušené, ale háčka a Tamky ředím skoro výhradně tímhle ředidlem. X-20 je ředidlo které je určeno výhradně na ředění akrylových barev, ale osobně jsem ho skoro okamžitě zavrhl, protože pro mě osobně má daleko horší vlastnosti. Ať jsem dělal, co jsem dělal,tak mi s ním barva hrozně "prášila" a subjektivně jsem měl pocit, že na modelu drží míň, než při použití Lacquer Thinneru. X-20 má bílé víčko (alespoň ve 250ml. balení. Menší nekupuji, takže nevím) - to jen na doplnění.
Osobně Alclady ničím nezalakovávám, ale pokud bych se k tomu z nějakého důvodu odhodla, použil bych opět originál laky od Alcladu. V tomhle bodě moc neimprovizuji a radši zaplatím víc za jistotu, že jednotlivé vrstvy spolu budou fungovat tak jak mají a odolají zubu času. S pastami od Agamy jsem si jednu dobu hrál se střídavými úspěchy a smíšenými pocity. Používal jsem hlavně odstíny ocel, žíhaná ocel a hlavňovina.
Na jednu stranu se mi moc líbily (především hlavňovina), ale vadila mi jejich malá odolnost proti otěru a nutnost leštění. Tam jsem vždycky šíle u některých míst, do kterých je problematické se dostat a barva tam potom zůstává matná a do efektu kovu má jen velmi daleko. Takže s ohledem na mou lenost jsem se vrhl na Alclad, který nastříkám a mám v podstatě hotovo. Tož za mě asi tak... :)
Michal Vyparina
Příspěvky: 15
Registrován: 10 led 2013, 20:57

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od Michal Vyparina »

Romane,

u originálního laku Alclad mě překvapilo, že strašně dlouho schne. Nevím, kde je chyba. Naliju do pistole a stříkám. Alclady jsou suché skoro hned, ale laku to trvá. Osvědčil se mi Sidolux.

Leštitelné Agamy nebo jiné barvy nepoužívám, neosvědčily se mi. Radši jdu na jistotu a stříbrnou agamu si tonuji.
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od RomanD »

Ahoj Michale,
můžu se zeptat čím tónuješ stříbrnou Agamu ? Díky.
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 498
Registrován: 15 dub 2012, 22:14
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od Jakub Vilingr »

mess píše:.. a polished alu, taky se stira.

Ostatni barvy vydrzi minimalne to samy,co GSI C barvy.

M.
Alclad dělá řadu "Regular" ta se nestírá a pak dělá řadu "High shine" a ta je leštitelná a maže se pořád. Alclad dělá více výrobních řad barev.
Kubrt
www.modelplac.cz
Uživatelský avatar
RomanD
Příspěvky: 1336
Registrován: 17 dub 2012, 19:34
Bydliště: Praha

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od RomanD »

No vzhledem k tomu, že používám řadu Regular,High Shine nemám a tudíž nemusím nic lakovat. To mi subjektivně vyhovuje, protože jsem od přírody líná veš a nechce se mi nic leštit, ani klůůůůckem otírat. :lol: :lol:
Člověk se pořád učí.Díky za vysvětlení Kubrte. :)
Michal Vyparina
Příspěvky: 15
Registrován: 10 led 2013, 20:57

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od Michal Vyparina »

Romane,

používám klasickou stříbrnou lihovku od Agamy a tónuji ji žlutou, gunmetalem, zlatou. Zkrátka dle potřeby. Netvrdím, že to musí všem vyhovovat, ale mi to funguje k mé skromné spokojenosti.

O více řadách Alcladů jsem nevěděl. Mrknu na to.
Tomáš Pelej
Příspěvky: 1573
Registrován: 19 kvě 2014, 10:59

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od Tomáš Pelej »

Trošku to tady oživím. Dochází mi Alclad a rád bych vyzkoušel něco méně agresivního :D Koukal jsem na Gunze barvy, konkrétně C008 stříbrná. Je to méně agresivní než Alclad? Popř. čím se to dá dotónovat a jaký podklad je nejlepší?

Zjistil jsem, že mám docela problém nastříkat větší plochy aniž bych tam něco neposr*l tím, že to "zaleju"... :?
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3071
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovove povrchy

Příspěvek od mess »

C008 je klasicka stribrenka, podle me ani nema moc ambice delat kovovy povrch. Namisto Alcladu jsou vodne spise barvy rady SM, konkretne pro hlinu rovnou SM01 Super Silver. Redi se standardnim Cckovym redidlem a daji se libovolne dotonovavat cimkoli, co je jim reditelne.

M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Odpovědět

Zpět na „Postupy“