TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Skupinová stavba A-4 Skyhawk, duben 2013 - únor 2014
David Paseka
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2013, 12:31
Bydliště: Jaroměř

TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od David Paseka »

Takže si pomalu zakládám vlákno ve kterém se budu pokoušet postavit můj TA-4H. Stavebnici Classic Airframes asi nemusím moc uvádět. Short run + poměrně dost rezinů + ZOOM od Eduarda na Gawu (hlavně kvůli přístrojovkám). Práce to bude asi dost, ale výsledek by za to mohl stát. Tak snad to zdárně dodělám. Kamufláž bude viz přiložený bokorys. Jen kdyby na to měl někdo nějakou fotku...byl bych zavázán.

Ještě uvažuju jestli to mám zkusit onýtovat...ale asi radši ne, necítím se na to (nervově) :lol:
Přílohy
P8170004.JPG
PICT0840.JPG
Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 1825
Registrován: 28 dub 2012, 10:49
Bydliště: Bílovice (kousek od Prostějova)

Re: TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od Mattyfu »

držím palce 8-)
Whattyfu, Martin Whattyfu
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od Luboš Pavel »

No kdyz se podíváš na fotky reálných Skyhawku, tak tam moc nytu nenajdes. Asi bych se na to vyprd ;-) A krom toho, těch nytu tam neni málo
I'm your curse!
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od herr66 »

Jak pise Lubos, nenytoval bych, sice to treba vypada efektne, ale ve skutecnosti tam ty nyty nejsou videt.
Drzim palce, at se stavba zadari!
David Paseka
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2013, 12:31
Bydliště: Jaroměř

Re: TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od David Paseka »

Ahoj všem! Díky za názory. Utvrdilo mě to v tom, že nýtovat nebudu. Nakonec asi budu rád, že to vůbec zvládnu nějak čistě postavit :D

Jinak pomalu žačínám dělat, tak snad v blízké době nahodím fotky nějakého postupu. Jsem extrémě pomalý "modelář" tak mi to jde jako psovi pastva :D
Uživatelský avatar
Tomáš Macourek
Příspěvky: 1518
Registrován: 13 dub 2012, 21:07
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od Tomáš Macourek »

Tak snad Tvoje stavba nakopne i ostatní v Challenge, včetně mně.
US NAVY forever!
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od tomáš studený »

Jak to jde Davide, nějakej pokrok. Jinak připojuji se k většině, je to sice módní trend- ale PROSÍM NENÝTOVAT.
David Paseka
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2013, 12:31
Bydliště: Jaroměř

Re: TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od David Paseka »

Ahoj všem! Díky moc za příspěvky a názory. Názorově se přikláním k většině, nýtovat se nebude.

Co se týká stavby, tak zatím mi to jde opravdu extrémně pomalu (to mi šlo vždycky). Momentálně vybrušuju reziny z nálitků. Navíc jsem se při vybrušování přední šachty nějak zasnil a brousil trochu víc a trochu křivě :lol: Ale naštěstí už jsem šachtu za pomoci plastových destiček, vteřiňáku a dvousložkového tmelu opravil. Nebude to poznat. Pokusím se zamakat ať už je co vyfotit.
Uživatelský avatar
Tango
Příspěvky: 54
Registrován: 18 čer 2013, 21:12
Bydliště: Liberec

Re: TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od Tango »

David Paseka píše:Kamufláž bude viz přiložený bokorys. Jen kdyby na to měl někdo nějakou fotku...byl bych zavázán.
Fotek na TA-4 s krátkou výtokovkou je hodně málo. Ale podle těch asi dvou nebo tří známých fotek jsem před asi třemi lety zrovna na tohle éro kreslil kamo pro AZ Model. Nepopírám, že některé části jsou odhad, odvozený od analogie s jinými TA, ale celkově to je podle mého nejlepšího svědomí.
89_21.jpg
Ad. nýtování - mně se onýtovaný skyhawk líbí víc (a že jsem jich už onýtoval několik).
David Paseka
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2013, 12:31
Bydliště: Jaroměř

Re: TA-4H - IAF No.145, Valley Squadron

Příspěvek od David Paseka »

Taď tak koukám na tu kamufláž...co jsou zač ty světlejší fleky zelené barvy na ocase?
Odpovědět

Zpět na „Skyhawk Challenge 2013-2014“