Kořistní P-40 (Tomahawk II)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1892
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Kořistní P-40 (Tomahawk II)

Příspěvek od Luboš Pavel »

Díky tomu, že jsem se dostal do jedné docela zajímavé skupiny na FB jsem získal dvě fotografie Italy ukořistěné P-40B. Jedna fotka je identická s tou, která byla uveřejněna v publikaci 06 - Ali Straniere in Italia Prede di Guerra yugo, RAF, USAAF tj foto ocasu. V oné zmíněné FB skupině byla umístěna fotografie přední části trupu, která údajně zachycuje stejný stroj. Takže, je-li to skutečně tentýž stroj, pak by měla podoba vypadat trošku jinak,než v Ali Stranie

Můj názor
- původní kamufláž ve standardu pro severoafrické bojiště tj. Middle Stone, Dark Earth a Azure Blue
- původní marking přetřen, jakými barvami toť otázka, asi bych je na vrchu přetřel nějakou it. pískovou a na spodní straně křídla nějakou it.šedou
- fasces mi nepřijdou moc pravděpodobné, většinou měly "captured" stroje původní marking přetřený a namalovýn býlý kříž na SOP
- jestli se na druhé fotografii opravdu jedná o "italský" stroj, pak by měl mít vrtulový kužel dvoubarevný, pravděpodobně červený s bílou základnou
- jestli se na druhé fotografii opravdu jedná o "italský" stroj, pak bych podle kodu na trupu W?o? odhadoval, že tento stroj původně sloužil u 40. SAAF Squadrony, která Tomahawky v severní Africe používala a trupový kód měla WRo, což by odpovídalo fragmentu písmena na trupu. Ten byl podle mě tvarově dost nestardně veliký a tomu by měl odpovídat i tvar pole zatřeného původního markingu.

No a to je asi vše co mě napadá a zbytek fabulací nechám již na vkusu a názoru každého soudruha :mrgreen:
Přílohy
Zdroj: 06 - Ali Straniere in Italia Prede di Guerra yugo, RAF, USAAF
Zdroj: 06 - Ali Straniere in Italia Prede di Guerra yugo, RAF, USAAF
Zdroj: 06 - Ali Straniere in Italia Prede di Guerra yugo, RAF, USAAF
Zdroj: 06 - Ali Straniere in Italia Prede di Guerra yugo, RAF, USAAF
Zdroj: Facebook skupina Italian Aircrats
Zdroj: Facebook skupina Italian Aircrats
Stroj 40.Squadrony<br />Zdroj: http://michaelwelchman.yolasite.com/
Stroj 40.Squadrony
Zdroj: http://michaelwelchman.yolasite.com/
I'm your curse!
Odpovědět

Zpět na „Regia Aeronautica 1923-1946“