F-111 Academy alebo Hobbyboss ?

Odpovědět
Marian B
Příspěvky: 59
Registrován: 23 úno 2013, 20:37

F-111 Academy alebo Hobbyboss ?

Příspěvek od Marian B »

Akurát sa na tomto fóre objavila táto prekrásna mašina v super prevedení, tak mi to nedá.
Vo všeobecnosti sa tvrdí, že štvrťka od Hobbybossu je spackaná. Kedysi som hľadal na rôznych fórach porovnania týchto stavebníc. Jediné konkrétne veci čo som našiel pri ich porovnaní, tak v neprospech Hobbybossu boli: zlý sklon čelného štítku, zlý tvar sacákov a údajne zlé trysky. To sa mi nezdá, že by to bol nejaký veľký problém. Vie mi niekto poradiť, čo sa ešte súdruhom z Číny nepodarilo ? Ďakujem.
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: F-111 Academy alebo Hobbyboss ?

Příspěvek od Ondra Našinec »

Ono to bohužel není jen sklonem čelního štítku, ale celá kabina je mimo. Sklon, šířka, tvar oken, sklon zadní hrany kokpitu, prostě všechno špatně..

Schválně jsem na Ravena přiložil acetát Squadron, bude to teda :sick: , ale snad to půjde ;)

Jinak co vím a všimnul jsem si, tak:
- trysky, hnusný bez detailů, jen 5 spojovacích segmentů místo 6
- krátký vřetena sacáků, ale jen o chlup
- tvar sacáků je taky asi blbě, ale to u Academy taky, pravda je někde uprostřed
- podvozková šachta má rovný stěný místo vypouklých, ale to podruhé už řešit nebudu
- pumovnice, její vrata a Pave Tack jsou prý taky blbě, ale to mě u Ravenu nezajímá
- s odpuštěním na zeblití jsou formační světla, ty žlutý pruhy na trupu, hřbetu a na směrovce vylisovaný jako milimetr vysokej reliéf, to chce rozhodně odbrousit...
- Raven měl jinak řešený vřetena výškovek, to má HB dobře na krabici, ale v kitu už ne
Přílohy
IMAG7811.jpg
IMAG7814.jpg
Marian B
Příspěvky: 59
Registrován: 23 úno 2013, 20:37

Re: F-111 Academy alebo Hobbyboss ?

Příspěvek od Marian B »

Ondro ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
Odpovědět

Zpět na „Letadla“