S-90 (Fw 190) v čs. letectvu ?

Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 498
Registrován: 15 dub 2012, 22:14
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: S-90 (Fw 190) v čs. letectvu ?

Příspěvek od Jakub Vilingr »

To je pěkně blbý rozstřílet alba po kusech... Podle mě to rozbourá hromadu historickejch událostí. Prachy světem vládnou no. Tohle se mělo prodávat jako celek a ideálně nějakým fundovaným historikům, který by to dokázali solidně historicky zpracovat...
Kubrt
www.modelplac.cz
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: S-90 (Fw 190) v čs. letectvu ?

Příspěvek od Braňo Herain »

Bohužiaľ,nechal si sa napáliť,na fotke nie je Fw190 :D
Uživatelský avatar
Mirek Riha
Příspěvky: 1925
Registrován: 11 dub 2012, 11:48
Bydliště: Praha - nedaleko sluje Pantherů
Kontaktovat uživatele:

Re: S-90 (Fw 190) v čs. letectvu ?

Příspěvek od Mirek Riha »

A na to si přišel Braňo jak? :D :mrgreen:
Milan Holzapfel
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2012, 15:57

Re: S-90 (Fw 190) v čs. letectvu ?

Příspěvek od Milan Holzapfel »

Jakub Vilingr píše:Tohle je vlastně první potvrzení toho, že na Fw 190 mohly bejt namalovaný čs znaky. To je fakt zajímací.
No nechci vám hoši kazit radost, ale čs. znaky na Fw-190A i D byly namalovány v poválečné euforii na některé zde zanechané neletuschopné stroje. Před lety (před r 1989) jsem viděl 2 fotografie kdy rukou neumělou byly na Fw-190 namalovány čs. kokardy. Jedna fotka snad byla dokonce v L+K už si to nepamatuju přesně a časáky už nemám. Bylo však evidentní, že jsou to neletuschopné mašiny podobně jako Bf-109G/K na náměstí v Tišnově poskládaný z různých nalezených částí pocházejících z továrny Diana a symbolizující konec války a dny vítězství.
Když tu fotku převedete do negativu je tam "cosi" patrné, ale za čs. znak bych ruku do ohně nedal. I když bych si to hrozně moc přál aby se objevil ověřený čs. Fw-190. Každopádně je to i tak pěkná koupě. Škoda, že ty Spity nejspíš zase (jako víc věcí) zůstane tabu. Prachy a rivalita u nás bohužel vládnou.
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: S-90 (Fw 190) v čs. letectvu ?

Příspěvek od Luboš Pavel »

Ahoj Milane, ja to tak beru, ze to neni 100% Jistou sanci skyta informace, ze fotka je datovana z Chrudimi zdubna 1946 z alba pilota co tam udajne prodelaval pilotni vycvik a na ze na spodni plose kridla je cosi viditelne. Stejne taj jako ze o dva mesice rozmlatil nejakou jinou nebo stejnou ? 190 Manak. Ale shanet se po nejakych prokazatelnych dukazech se bude stale dal pokouset urcite rada lidi ;)
Uvidime no 8-)
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: S-90 (Fw 190) v čs. letectvu ?

Příspěvek od Luboš Pavel »

Na Aukru se nedávno objevila tahle fotka "československýho" Fokouše se skupinou límečků stojící před ní. Jasní je to, že tam žádné kříže nevidím, takže buď je stíní anebo jsou zatřene? No kdyby někdo někoho z foografie poznal, bylo by to fajn. Na MF se dohadují, zda ten malý uprostřed byl Maňák či nikoliv. Pak tam proběhla nějaká informace, že tato fotka byla v nějakém člnku v Modelháři věnovaném letadlům z povstání, ale já ten článek nemám.
No nic, třeba někdo něco doplní.
Pakliže by se jednalo o nějakou známou fotku, o které jsem neměl ani šajnu, tak se omlouvám za planý poplach :-)
Přílohy
male-foto-letadlo-letiste-piloti-189181299.jpeg
male-foto-letadlo-letiste-piloti-189181328.jpeg
obrázek00002 vyrez 2.jpg
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: S-90 (Fw 190) v čs. letectvu ?

Příspěvek od Luboš Pavel »

Jestli je Jiří Maňák, to netuším, ale nad pravým ramenem uniformovaného pána je podle mě vidět trupové číslo "1X". To X nůže být možná něco jako 2,3 .
I'm your curse!
Odpovědět

Zpět na „Letadla“