MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Skupinová stavba věnovaná typu MiG-21 libovolného měřítka, verze i markingu. Konec Prosek 2015
Odpovědět
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Tak jsem fikl do alší jednadvacítky. Stavbu každý zná, jen to píchání nýtů-to je slast. Co jsem ale vyzkoušel nalepit jsou plechové krytky co vyrábí Eduard (48727). Jsou sice samolepící, ale já jsem to lepidlo umyl a lepil vteřiňáčkem. Následně jsem to lehce obrousil šmirglem. Je jich tam celkem dost tak to zabralo dvě odpoledne. Jen ale nevím co s odstínem zelené. V plánku je psaná C23+C312 (50/50). Zdá se mi ale tento odstín hodně světlý. V knížce je pouze jedna fotka tohoto stroje a tam je v kombici s nějakou tmavě zelenou barvou. Vysvětluju si to asi tak, že v plánku je originální ruský odstín ještě před nějakou opravou (už ale vyšisovaný). Tu tmavou pravděpodobně stroj dostal při nějaké opravě. Může mi prosím někdo poradit jestli to ještě opravit? Předem moc děkuji. Tak jen pár fotek
Přílohy
160117_0952.jpg
Předpokládám že voš utlumí rozbití barev.
Předpokládám že voš utlumí rozbití barev.
160117_0954.jpg
160117_0955.jpg
160117_0956.jpg
160117_0958.jpg
Uživatelský avatar
David Lengyel
Příspěvky: 654
Registrován: 05 srp 2014, 19:32
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od David Lengyel »

To nevypadá vůbec špatně Zdendo :thumbup:
Situation Normal, All Fucked Up
Martin Janoušek
Příspěvky: 32
Registrován: 17 led 2015, 14:33

Re: MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od Martin Janoušek »

Další jednadvacítka - to je skvělá zpráva! Budu se těšit na výsledek.
Doufám, že to nebudeš brát ve zlém, ale barevně se mi nelíbí. Když jsem na ten příspěvek koukl a netušil jsem, která jednadvacítka to má být, tak jsem myslel, že je to jedna z těch východoněmeckých ve velmi vybledlé kamufláži. A to by vypadaly ty odstíny velmi dobře. Jako ta klasická kamufláž to nevypadá. Ty odstíny by tak nějak měly být plus mínus podobné tomu, co jsem kdysi udělal na své 9413. Určitě nechci napsat, že tak jak jsem to udělal já je to jedině správné, to určitě ne, ale hnědá se zelenou by měla mít vůči sobě daleko větší kontrast.
Obrázek
K té samotné 9501 a plánku. Tam je několik problémů. To letadlo by mělo mít tu loupanou kamufláž. Bohužel, náš dvoučlenný tým po "oloupaní" asi pěti dalších padl vyčerpáním a už v sobě nenašel sílu na tuto poslední kamufláž. Zadání Eduard bylo nemalovat žádné opotřebení, takže těch předchozích pět nebo kolik jich bylo, bylo nad rozsah zadání. Ona každá kamufláž byla práce na několik dní a nebylo nic neobvyklého, že při těch stovkách skvrnek kolaboval počítač.
Další věcí jsou odstíny barev. Z Gunze se ruské odstíny míchají hodně nesnadno, určitě to není o smíchání dvou barev. Jenže v návodu něco být, tam nemůže být "namíchejte podle fotek". Takže to je taková částečná omluva z mé strany.
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Martine já se vůbec nezlobím a myslím si taky, že ty barvy jsou mimo. Taky jsem to psal hned v úvodu že si myslím že jsou mimo, jen že jsem použil barvy co říkal plánek. Ono to ve skutečnosti ale vypadá jinak, než odstín na fotce, to mě trochu uklidňuje, ale není to ono. Ty jsi to prosím míchal z jakých barev a v jakém poměru? Nebo jsi použil jiného výrobce ? Díky za info.
Martin Janoušek
Příspěvky: 32
Registrován: 17 led 2015, 14:33

Re: MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od Martin Janoušek »

Ty jo, to kdybych si pamatoval, z čeho jsem to míchal... Rozhodně žádný poměr nevím, protože jsem míchal a míchal až se mi to líbilo. Spíš jsem se hodně "bál", jak to bude vypadat po nastříkání na ploše, proto jsem míchal všechny čtyři (oloupané a neoloupané) naráz. Jako základ hnědých byla USAF "tan" (myslím C310 nebo kolik to je ? ), hodně zesvětlená bílou, trochu červené, aby získala takový teplý odstín a pak už nevím. Určitě jsem ještě něco přidal ;) Ty hnědé daly dost práce, hlavně jsem se bál, abych to nepřehnal s červenou a nevyšla z toho nějaká krásná růžová :lol:
Zelenou jsem míchal z nějaké Tamiye, což už bych dneska neudělal, protože Gunze se mi líbí víc. Byla to nějaká khaki, kterou jsem ztmavoval černou, vím, že ta moc práce nedala. A tu vybledlou světlou zelenou si nevzpomínám vůbec... Já vím, rady nic moc, ale už je to hodně dlouho.
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od miloslav »

Já bych použil bary ze SEA camo, Tan a jednu ze zelených a doladit je. Původní ruská kamufláž na tyto barvy seděla.
Když vyšel letohrad, dělali jsme to podle mašin v práci a vypadalo to OK.
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Martin Janoušek
Příspěvky: 32
Registrován: 17 led 2015, 14:33

Re: MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od Martin Janoušek »

To ano, jen bych asi potrhl slovo doladit je. Ty SEA barvy jsou přeci jen o něco studenější nebo "jedovatější". Ale v zásadě se z nich dá určitě vyjít.
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Chlapi, díky moc za rady. Ty USAF barvy mě taky celkem po doladění sedí, ale tento MiG už nechám jak je. Přijdou další kusy a na nich to vyzkouším. Díky moc za rady.
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: MiG-21MF 1/48 Eduard Přerov-Bochoř

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Hotovo. Více v galerii, jen jedna na náhled.
Přílohy
MF5.jpg
Odpovědět

Zpět na „MiG-21“