3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Skupinová stavba věnovaná typu MiG-21 libovolného měřítka, verze i markingu. Konec Prosek 2015
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Před časem jsem se přihlásil do skupinovky a psal jsem že se do MiGů pustím na našem patláku, no a to se taky stalo. Zakoupil jsem hromadu doplňků od Edy: kokpity, kola, šachty- to je vcelku pěkná hromádka. Na patláku jsem udělal nějaký postup a tady jsou fotky z mého postupu. Foto markingů přidávám- bude to 2x rus a jednou severní Vietnam. Je to vcelku zajímavé dělat tři kousky najednou :-o . Stavba zatím jde vcelku dobře a o dalším postupu se budu hlásit. Jo a teď jsem si vzpoměl než jsem začal tak jsem všechny tři jednadvacítky kompletně přepíchal. To byl mazec, ale ono to potřebovalo jako sůl. Ty nýty jsou fakt hodně mělké, no ale už je to za mnou.
Tak tady je můj postup: Snad to nejak nepos..., ale nechtěl bych, protože jsou to moc pěkné letadla.
Přílohy
modrá-03.jpg
221014_0830.jpg
Nam.jpg
221014_0831.jpg
Žlutá-127.jpg
221014_0833.jpg
221014_0835.jpg
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od tomáš studený »

A další panáček , co rád PÍCHÁ jednavacítky :lol: :lol: :lol:
Zdenále máš to pěkně rozjetý, žádnej troškař.Tak ať Ti elán vydrží. Budu Tě kontrolovat a třeba mě to vyhecuje tu moji MF dodělat. :oops:
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od mess »

S tou brcalovkou na kuzel bych byl opatrnej, mi se ta 66ka moc nepaci. A na kuzelu mas predel, ta zadni cast ma byt v kovu.

Pekne makej, at se nam skupinovka rozsiri.
M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od miloslav »

Když vyšla 21 od KP v sedmdesátých70/80 letech, tak jsme lítali v LOK po lakovnách s plechovkama na barvičky.
posléze jsme zjistili, že se prakticky neliší lesklé Humrolky od obou zelených na mašině. Od té dody je používám .
Ten kužel býval světlejší než je na fokách v 90. letech.
Přílohy
Humbrol-gloss.jpg
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Uživatelský avatar
sobi
Příspěvky: 1056
Registrován: 16 dub 2014, 15:06
Bydliště: Hosterschlag

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od sobi »

ono s tou barvou na kuzely je to slozitejsi...nekdo rika, ze ten odstin je jiny z duvodu pouziti blesku pri foceni, nasviceni sluncem a pod.
Ridil bych se fotkou skutecne masiny pac me se zda, ze tech zelenych bylo pouzito vice :geek:
Přílohy
kuzel 3.jpg
kuzel 3.jpg (6.52 KiB) Zobrazeno 6067 x
kuzel 2.jpg
kuzel 1.jpg
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od miloslav »

Souhlas, rozhodně to bude od státu a hlavně doby. Na fotkách s posledních let použití je dobře vidět,
že i kamo barvy jsou daleko tmavší(je to vidět po opravách. Původní hnědá se vice podobala US kamufláží z Namu
Prostě nebyla to taková hovnoidní hnědka. ;)
Přílohy
20th_Tactical_Fighter_Training_Squadron_McDonnell_Douglas_F-4E-41-MC_Phantom_68-0531.jpg
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Uživatelský avatar
Kidiboo CZ
Příspěvky: 191
Registrován: 13 dub 2012, 10:27
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od Kidiboo CZ »

Zdendo, krasne rozjetý, tak at se daří.
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od mess »

Jeste me napadlo - jestli nemas zalepeny trysky, tak je vytahni a urizni tu predni kolejnicku v trupu, do ktery se zasazuje prepazka s obeznym kolem turbiny. Trup pak jde zalepit bez trysky a tim padem dobre vybrousit a tryska pak nasadit dirou na kridlo ;)

M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

tomáš studený píše:A další panáček , co rád PÍCHÁ jednavacítky :lol: :lol: :lol:
Zdenále máš to pěkně rozjetý, žádnej troškař.Tak ať Ti elán vydrží. Budu Tě kontrolovat a třeba mě to vyhecuje tu moji MF dodělat. :oops:
Tome však to víš sám -píchat jednadvacítku, no to je slast, kterou si nemůžu nechat ujít. No a stím elánem , tak ten mám, elán by byl. Děkuji za povzbuzení. Přimlouvám se za dodělání tvoji jednadváci MF.
mess píše:S tou brcalovkou na kuzel bych byl opatrnej, mi se ta 66ka moc nepaci. A na kuzelu mas predel, ta zadni cast ma byt v kovu.
Pekne makej, at se nam skupinovka rozsiri.
M.
Marťas myslíš že ta brčálovka je moc brčálová? Fouknu to tedy filtrem zeleným jiného odstínu a uvidíme. No a na tu stříbrnou na kořenu kužele jsem do pytle zapoměl :thumbdown: . Nezačíná to tedy moc dobře, ale já jednoduché věci převážně dělám složitě a naopak. S těma tryskama - výborný nápad, ale budu ho praktikovat až budu dělat další jednadvacítky, protože jsem aktivní a už včera jsem měl slepené trupy k sobě. Ale chápu co myslíš to je dobrý nápad. Děkuji.

Jinak ostatním vám všem děkuji.
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: 3X MiG-21 MF, Eduard 1/48 + doplňky Eduard.

Příspěvek od Petr.bce »

Zdar Zdenále,

máš to pěkně rozpracované :thumbup: . Hlavně jestli manželka nežárlila, když jsi píchal ty jednadváci :lol:
Odpovědět

Zpět na „MiG-21“