F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Uživatelský avatar
Tomáš Macourek
Příspěvky: 1518
Registrován: 13 dub 2012, 21:07
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od Tomáš Macourek »

Jinak ten Big Ed se vyplatí. Hlavně tedy ta normální sada plechů, kde je hodně dílů do šachet podvozku apod. viz moje článek zde.
US NAVY forever!
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od Drexx »

Díky za link, tenhle Tvůj článek mi nějak utek... Přihodim teda ještě sesle a kola, ať to k něčemu vypadá


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Re: F-4J Phantom, VF-84 Jolly Rogers, Academy 1/72

Příspěvek od Drexx »

Dneska jsem celej večer oral a píchal. Na vrchu trupu a sacákách se místy ztrácelo rytí. Celý jsem to protáh pilkou a propíchal špendlíkem. Pak zase lehkej přebrus a vyleštění filcovym kotoučkem. Ten má výhodu že vytáhne z nejtů i poslední zbytky bordelu, pak neni potřeba je přetírat extrathinem a zustanou krásně ostrý 8-)
Přílohy
DSC07843.jpg
DSC07844.jpg
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Re: F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od Drexx »

Phantom se začíná pomalu rýsovat. Pořídil jsem BigEd, brassinový kola, trysky, sedačky od Pavly a stružený pitotky. To by mohlo stačit :lol:
Kokpit víceméně hotov. Je to akorát z krabice a oplechovaný, dvaasedmdesátina neni moje hlavní měřítko takže mi to stačí. Jediná úprava byly viditelný zadky budíků na zadní přístrojovce, ještě k nim nataham nějaký kablíky až to bude v barvě. Překryt se mi podařilo rozřezat a přitom nedomrvit, takže kabina bude otevřená. Mam okovaný šachty podvozku a brzdičáků, přibude taky pár kablíků, ale i bez nich by to bylo dostačující. Jen se mi tam nechce dávat ty placatý z leptů... Protáh jsem rytí ještě na vršku křídel a na ocase. Na spodek jsem se vybod, bude bílej takže nebude potřebovat moc washe aby to udělalo kýženej efekt, původní rytí musí stačit. Což mě přivádí k tomu vícebarevnýmu plastu. Šedej je uplně parádní, krásně se s nim dělá. Bílej je podobnej, jen na něm neni vůbec nic vidět. Díl spodku trupu jsem musel fouknout surfem ještě než jsem s nim začal něco dělat. Černej plast je ale uplně divnej, při broušení se chová trochu jak guma, zvláštně se loupe.
Musim říct že jsem nadšenej z pasování stavebnice, sedí to jak pr*el na hrnec, tmelení bude naprostý minumum. Jediný místa jsou pod sacákama u trupu, tam za to nejspíš může moje nešikovnost, a pak přechod trupu do křídla v místě náběžky. Ocas mam zatim nasazenej jenom na sucho. Nejspíš ho budu stříkat zvlášť, spára pod nim prakticky neni a ušetřim si maskování
Přílohy
DSC07926.JPG
DSC07927.JPG
DSC07928.JPG
DSC07929.JPG
DSC07930.JPG
DSC07925.JPG
Uživatelský avatar
Tomáš Macourek
Příspěvky: 1518
Registrován: 13 dub 2012, 21:07
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od Tomáš Macourek »

No já myslím, že jako very good!
US NAVY forever!
Uživatelský avatar
David Lengyel
Příspěvky: 654
Registrován: 05 srp 2014, 19:32
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od David Lengyel »

Pěkně jedeš :thumbup: Jen když vidím ty šachty, dostavují se bolestivé a ne tak staré vzpomínky :lol:
Situation Normal, All Fucked Up
Uživatelský avatar
travis
Příspěvky: 249
Registrován: 18 dub 2012, 19:49

Re: F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od travis »

Zkus si na to nasadit na sucho překryt, ten vrchní díl palubovky na druhem kokpitu jsem měl příliš vysoko, takže jsem ho odřezávám a dával níž. Tak ať pak nejseš překvapen, ze ti to tam nepůjde.
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od Drexx »

Díky pánové!
A díky za upozornění, ten překryt jsem nasucho nezkoušel, takže překvapenej asi budu :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Re: F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od Drexx »

Dneska jsem měl volno, venku bylo nádherně, tak jsem se rozhod že budu modelařit :lol:
Travis měl samozřejmě pravdu. Střední překryt přes tu bednu nad zadní palubkou nedolejhal. Bednu jsem ulomil, zbrousil co to šlo ze všech stran kolem přístrojů, ale pořád byla moc velká. Další nápad byl ten kus překrytu vypodložit. Tak jsem z evergreenů postavil konstrukci co je zvrchu na bortech, a brousil dokud překryt nesed těsně na škatuli. Nemam moc podkladů na tuhle partii, dělal jsem to podle fotky Mílovy dvaatřicetiny, tak doufam že to má správně ;)
Přílohy
DSC07939.jpg
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: F-4J Phantom, VF-84 Jolly rogers, Academy 1/72

Příspěvek od miloslav »

Taky doufám :lol: :lol: :lol:
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Odpovědět

Zpět na „Phantom II Challenge 2016-2017“