F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Nástřik základních barev dopadl vcelku dobře podle očekávání. Akorát jsem to zapoměl fotnout. Tak až tedˇ trochu nedokonalá fotka po nástřiku spodku. U té spodní se mi to rozhraní moc nepovedlo, tak to budu opravovat. Ačkoliv jsem si dal záležet s mixem barev, tak mi příjde , že mám spodní moc do světla, tak to asi trochu víc zatmavím washem apod později.
Ohledně přechodů barev, na fotkách se mi zdá, že jsou ostřejší, jinde jemnější (asi mašiny před a po generálce ?). Každopádně freehandem bych do toho určitě nešel. Řekl bych, že to mám tedˇ akorát, možná to chtělo o kapánek zjemnit, ale těžko říct. Ono obecně ohledně odstínů barev a přechodů je to tak, že někdy mám dojem, že je potřeba přidat, tak přidám. Podívám se a zjistím, že to byla blbost a že to chtělo naopak ubrat. Pak se na to ráno podívám znovu a koloběh se opakuje. Je to holt o citu a snažím se to dělat na první dobrou a pokud to není do očí bijící nechávám to být jak je. Jinak bych to asi řešil pořád dokola.
Přílohy
f_104_10.jpg
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od tomáš studený »

Dobře Davo :thumbup: :thumbup:
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Usilovně makám na tom. Včera jsem řešil 3 hodiny proužky na pitotce. Selhala moje osvědčená metoda nanášení proužku dekálů. Jak jsem dnes zjistil pohledem do vitríny osvědčená metoda se osvědčila jen jednou. Více pruhovaných pitotek jsem zatím nedělal ;) Zkoušel jsem jiné varianty (maskování apod.) ale nějak se nedařilo, tak jsem zvolil metodu ŽAVES a udělal to štětcem od ruky s následnou retuší. Jestli mi to ve vitríně bude vadit, časem to opravím nějak jinak, ale spíše si z toho beru zkušenost, že pro příště se na toto specifikum zaměřím s předstihem.
Po odekálování modelu se mi zdá, jakoby ta kokarda napravo chyběla, nebo ten Starfighter byl jakýsi jednooký :) ale jinak se mi ta kamufláž líbí více než jsem čekal. Věčné dilema jestli dávat/nedávat popisky jsem zde vyřešil nanesením těch větších vesměs červených. Jsou určené pro Revell, takže kolem krytek nepasují úplně přesně a někde mi to i ujelo, ale nějak jsem s tím smířen. Ono celý model není kdovíjak dokonalý, ale upřímně v této nelehké době a situaci jsem rád, že je mi dopřáno se modelaření věnovat a snažím se si to užívat co to jde.

Přátelé, kamarádi, kolegové, přeji i vám atˇ si to užíváte, víte kde jsou priority a hlavně atˇ jsme všichni v příštím roce 2021 spokojení a zdraví !
Přílohy
f_104_11.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od mess »

Zaves je obcas to nejlepší. Zatím se vyvíjí slibně.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od tomáš studený »

Souhlas bratře ;) :clap: :clap: :clap:
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Ahojte,
Starfightera mám už dlouho hotového, ale chvíli trvalo než jsem jej byl schopen nafotit a napsat pár slov k tomu.

Zde je článek s fotkami:https://72insight.com/cs/lockheed-f-104 ... asegawa-2/

Se stavebnicí až na ty věci co se tu řešily jsem spokojen. Už mám doma nově koupené dualkombo od Hasegawy a čekám na objednané dekály od Armycastu. Rád bych ještě něco do skupinovky časem přidal. Atˇse všem ve svých stavbách daří. Stále sleduji.
Přílohy
2021_0213_F104_Bf109JG54_058bl.jpg
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od tomáš studený »

Gratulace Dejve, povedl se :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
boticka5
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2018, 22:02

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od boticka5 »

Moc pěkný

Odesláno z mého Redmi Note 9 Pro pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Century series“