F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Motám se mezi čtyřmi modely tak mi to jde pomalu. Včera jsem dal plechy do kokpitu.
Bohužel interierová barva gunze H má jiný odstín než plechy od edy. :(
F101_1.jpg
Uživatelský avatar
sobi
Příspěvky: 1056
Registrován: 16 dub 2014, 15:06
Bydliště: Hosterschlag

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od sobi »

Mazni to šedým filtrem a bude to v poho. A když nemáš filtr, dej tam citron :D
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Ahoj.
Sem chvíli Voodoo zanedbával tak si uděláme léto s kovbojem. Do konce prázdnin bych jej chtěl postavit, tak na něm každý večer alespoň chvilku vyšívám.
Zavřel jsem trup a dle hesla Tmelím hodně tmelím rád! mačkám tubu tmelu a brousím vše co nesedlo. A nesedí tu nic. :D
Abych nebyl tak pesimistický, letadlo je to tvarově krásné. :thumbup:
20210712_203713_1.jpg
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od tomáš studený »

Pěkně Jirko, je dobře, že si ho nedal k ledu. Se vším co jsi napsal souhlasím. Vydrž, držím palce ;)
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od mess »

Jestli by skoro nebylo jednodussi prerejt Monogram. Ten Kitty Hawk fakt neumel...

Ale mit ve vitrine Voodoo je fakt treba...
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od David Koktavý »

Koukám Jirko, že tmelíš i MRP tmelem, ten je fajn...
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Klucí, už mě to tmelení a broušení nebaví. :crazy: Je toho moc. Nebude to dokonalé a stříbrná to ještě zvýrazní, ale co už. Udělal jsem pro to maximum, co umím a dál se s tím trápit nebudu.
Ano, používám nově i mrp tmel. Kombinuji jej s tamiya putty. Včera došlo i na těžkou váhu - miliput. Spoustu věcí jsem zamázl miliputem a pak vyhladil uchošťourem namočeným do vody. Třeba v každém podvozkovém krytu byly čtyři hluboké díry po vyhazovačích. Prostě radost. Flašu rumu jsem u toho už dávno vypil. :D Ale to letadlo je nádherné. :lol:
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Rachejtle dostala křídla. Stavební návod jsem vyhodil a stavím to podle obrázku v pozadí. :D
Zkusmo jsem přestříkl tmelená místa a dopadlo to lépe, než jsem očekával. Opravil jsem tedy rytí a obnovil zatmelené nýtové řady.
IMG-20210722-WA0014.jpeg
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Dalším krokem je kabina. Opět nemilé překvapení v podobě čelního štítku. Je nízký a široký o proti překrytu kabiny a nesedí ani na trup. Je třeba jej silou zmáčknout, aby dostal správný tvar, ale pak se samozřejmě vrací do původního tvaru. Měl bych tedy dotaz na zkušenější borce, čím lze natvarovat? Fénem, horkou vodou, nad párou... ? Jelikož je to zrovna průhledný díl, tak bych si jej nerad zničil. Kabinu budu dělat otevřenou. Nevadí mi, že skla na sebe nebudou navazovat, ale na trup by sednout měl.
kabina1.jpg
kabina2.jpg
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od David Koktavý »

To je teda masakr :shock: V této velikosti překrytu vůbec netuším co by se s tím dalo dělat, zkusil bych pohledat na netu jestli si s tím někdo už nějak neporadil.
Odpovědět

Zpět na „Century series“