FJ-4B Fury, HB 1/48

Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Trochu jsem podcenil teoretickou přípravu Scorpiona, takže mezi prohlížením zakoupeného partlistu a čekáním na Walkaround od Squadronu jsem otevřel tuhle pohromu. V krabici to vypadalo skvěle, tak na víkend práce, ale potom jsem kouknul na fotky a výkresy, zanadával na čínskej šlendrián a začal opravovat aspoň to nejhorší. Nejhezčí z rodiny Sabrů si to zaslouží ;)

Dám mu kokpit od Airesu, zbytek nemá smysl, na zemi bylo většinou všechno zavřený. Samozřejmě cokoliv na modelu zavřít znamená přilepit, podlepit, zabrousit do zakřivení, prolejt vteřiňákem a vyleštit.
Asi se mi ale zachce otevřít alespoň nábojový schránky..
Přílohy
IMAG8907.jpg
IMAG8908.jpg
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Mraky člověkohodin a není to vidět, snad to už teď začne odsejpat..

Díky geniálně promyšlený sestavě křídlo-trup-přední podvozek se soudruhům z HB povedlo skoro úplně znemožnit nějak vymyslet ty zbraňový schránky. Ale už mám základ a už je líp.
Dál šachtičky stupaček, nějaký zesílení na křídle za hlavním podvozkem, v čumáku přistávací semafor, na kterej se taky zapomnělo a porovnání čínského nasávače, nového českého nasávače a originálu ;)
Přílohy
IMAG8915.jpg
IMAG8912.jpg
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od tomáš studený »

Tak zase sádlo-máslo :lol: Rozjezd hustej ať se daří, budu sem rád nakukovat :wave:
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od mess »

Nebylo by to skoro lepsi sochnout to z Grand Phoenixa?
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

mess píše: 22 led 2018, 00:28 Nebylo by to skoro lepsi sochnout to z Grand Phoenixa?
V rukách jsem to neměl, jen jsem viděl fotky výlisků. Myslím že bych si moc nepomoh ;)

Po delší době jsem měl čas a chuť, mám kokpit, trup pohromadě, makám na křídlech.

Aires kokpit celkem sednul, boky trupu bylo třeba hodně ztenčit. Škoda že se vys*ali na prostor za sedačkou, kde je mechanizmus odsouvání překrytu..
Čelní prstenec má o 1mm menší průměr než trup, roztáhnul jsem ho co to šlo, ale stejně je třeba tmelit. Zrovna v takhle blbym místě vedle výstřelných kanálů. Ty jsem odvrtal a vrazil tam z vyvrtaný tyčky kryty hlavní.
Na křídlech jsem ztenčil odtokovku, nahrubo srovnal a slepil. Spodní polovina byla delší než horní, tak jsem tam vlepil proužek plastu a vybrousil. Teď nejty a nový plůtky. Původní byly vylisovaný s křídlem, takže hrozně tlustý..

Ale tenhle model mě baví :)
Přílohy
IMAG8921.jpg
IMAG8942.jpg
IMAG8938.jpg
IMAG8940.jpg
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Po několika marných pokusech vyrobit nový plůtky přesně podle zakřivení křídla, které dopadly bídně, jsem krz křídlo vyříznul drážku, do tý vlepil destičku a vybrousil..rychlý a účinný :D
Ještě dodělávám malý plošky do náběžný hrany, který měly zachytávat záchrannou síť. Neměly je všechny mašiny, ta moje podle fotek jo..
Přílohy
IMAG8948.jpg
Uživatelský avatar
David Lengyel
Příspěvky: 654
Registrován: 05 srp 2014, 19:32
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od David Lengyel »

Pěkná práce Ondro ;)
Situation Normal, All Fucked Up
Uživatelský avatar
Tomáš Macourek
Příspěvky: 1518
Registrován: 13 dub 2012, 21:07
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od Tomáš Macourek »

Hustýýýýý! Parádní práce! :thumbup:
US NAVY forever!
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1210
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od Tygrik »

Jo jo pěkný. :thumbup:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: FJ-4B Fury, HB 1/48

Příspěvek od tomáš studený »

Naprosto souhlasím, skvělá práce. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Odpovědět

Zpět na „Letadla“